Powered By Blogger

четверг, 19 декабря 2019 г.

Дарунки святому Миколаю




Сучасна бібліотека – це центр читання та творчого розвитку, особистості,  синтез книжок, комп’ютерів, спілкування. 
  Найбільш ефективною формою організації змістовного дозвілля, колективної творчості, розвитку різноманітних інтересів, гармонізації соціальних і духовних потреб читачів є  клуби за інтересами та бібліотечні гуртки.
 Особливість функціонування бібліотечних гуртків та клубів полягає в тому, що вони стимулюють і активізують, перш за все, читання дітей і підлітків, розвивають творчі здібності дітей та молоді, підтримують інтерес підростаючого покоління до книги та бібліотеки.
При відділі обслуговування дітей та юнацтва центральної районної бібліотеки організований гурток «Друзі книги», учасниками якого є діти середнього шкільного віку. Саме тут у відремонтованому приміщенні створені комфортні умови для повноцінного  інтелектуального спілкування дітей. Працює гурток з 2005 року, його тематична спрямованість – літературно-естетична. В роботі з дітьми працівники бібліотеки впроваджують нові  форми і методи роботи, прагнуть розкрити талант і творчі здібності дитини.
Діти із задоволенням відвідують заняття гуртка, керівником якого є завідувачка відділом  Надія Авксентьєва.  Діяльність гуртка є різноплановою: діти виготовляють поробки, малюють, допомагають бібліотекарю ремонтувати книги, активно беруть участь у  масових заходах.
Свято Миколая Чудотворця  - найулюбленіше у дітей і дорослих,  свято дитинства й щедрості, на яке щорічно чекають  діти. Напередодні свята Миколая учасники гуртка «Друзі книги» старанно готувалися, виготовляли власноруч новорічні прикраси, різдвяні композиції, оригінальні подарунки,  аби не тільки отримати, а і подарувати Миколаю щось надзвичайне. Всі роботи, представлені на новорічній виставці, залюбки переглядають дорослі і діти.










вторник, 10 декабря 2019 г.

Заняття з правил пожежної безпеки



10 грудня 2019  року в приміщенні центральної районної бібліотеки для завідувачів сільських бібліотечних філій проведено навчальні заняття  з правил пожежної безпеки. Начальник відділу культури і туризму Куп’янської районної державної адміністрації   Ірина Користіна  та директор  центральної районної бібліотеки  Тетяна  Шепілова ознайомили присутніх  зі  станом забезпечення пожежної  безпеки в закладах культури району.
 Було розглянуто питання: дотримання правил пожежної безпеки на робочих місцях, причини виникнення пожежі і її наслідки, правила поведінки в надзвичайних ситуаціях, евакуація з громадських приміщень. Проведено практичні заняття по вивченню будови вогнегасника, принципи його роботи  і застосування.



вторник, 26 ноября 2019 г.

Трагедія і біль 30 – х



Голодомор 1932 – 1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять та повертає у ті далекі роки. Український народ у смутку і скорботі схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв. З часом відійдуть у небуття свідки трагічних подій Великого Голоду, тому варто робити все, щоб їх нащадки, знали про ті лихоліття, донести правду сучасникам про цю трагедію.
До Дня вшанування пам’яті жертв Голодоморів бібліотеки району спільно з освітніми закладами провели низку заходів, зокрема: години скорботи, години – реквієми, уроки пам’яті, інформаційні години, бесіди, оформлялися книжкові виставки,  виставки – пам’яті, перегляди літератури.
 В центральній районній бібліотеці оформлено книжкову виставку «Трагедія і біль 30 –х». На виставці представлено дослідження українських і зарубіжних науковців, художня література, документальні матеріали про причини, перебіг, масштаби та наслідки жахливої трагедії в історії українського народу. Для користувачів абонементу проведено годину скорботи «Над білим янголом скорботи – невгасний духу смолоскип», в ході якої присутні дізналися про маловідомі факти, та ознайомилися із документальними свідченнями і спогадами очевидців, які пережили Голодомор.

вторник, 19 ноября 2019 г.

Міжнародний день толерантності




 Кожен рік у листопаді світ  відзначає Міжнародний день толерантності. Цей день був проголошений  Декларацією принципів толерантності, затвердженою в 1995 році на 28 генеральній конференції ЮНЕСКО.
Толерантна людина – це особистість, якій  притаманні  моральні, духовні цінності та якості. Кожен із нас повинен задуматися над своїм ставленням до інших, вміти підтримати один одного, поважати людей, прислухуватися до інших думок, поглядів.
 Складовою частиною роботи бібліотечних закладів Куп’янської  централізованої бібліотечної системи по толерантному ставленню є  виховання і сприяння у користувачів толерантної думки, відкритості,  виховувати повагу до  різних  культур, європейських цінностей та водночас не допустити втрати свого коріння. На висвітлювання цих питань і були спрямовані заходи: виховні години, уроки доброти, бесіди , інформаційні години,   книжково – ілюстративні виставки.
          Бібліотекарі центральної районної бібліотеки  для користувачів різних вікових категорій провели інформаційну годину «Толерантність – її роль в житті людини» та  експрес – бесіду «Вчимося толерантності».  Присутні ознайомилися      з поняттям «толерантність», висловами видатних людей по даній темі. Учасники заходів переглянули літературу, яка вчить вихованості та культури спілкування, зупинилися на питаннях толерантної поведінки, взаємоповаги, терпимості і людяності.

  

понедельник, 11 ноября 2019 г.

День української писемності та мови



 Мова – душа кожної національності, один із найвизначніших людських витворів, універсальне надбання людства та найцінніший скарб.  Вона є невіддільною частиною нашого життя. За допомогою мови люди спілкуються між собою, висловлюють свої думки, зберігають їх і передають нащадкам. Мова є ознакою сучасної нації.
  Українська  мова має самобутню, неповторну  і народну забарвленість.     Українські   прислів’я, приказки,  народні пісні, байки і гуморески - відображають  і змальовують мораль, звичаї та традиції українців.
 З нагоди Дня української писемності  та мови в бібліотечних закладах району  разом із загальноосвітніми навчальними закладами проведено інформаційні і літературні години, уроки,  мовознавчі ігри, вікторини, бесіди, оформлялися книжкові виставки, перегляди літератури.
    Центральна районна бібліотека    для своїх користувачів оформила книжкову виставку «Солов’їна, барвінкова, українська рідна мова».  Література, представлена на виставці, знайомить із історією розвитку української мови з давніх часів і до наших днів, найвидатнішими постатями українського мовознавства  та значенням української мови в житті людини.


среда, 30 октября 2019 г.

Ніколи в серці не зітреться вогонь тих днів і тих подій



28  жовтня наша країна відзначила День визволення України від нацистських загарбників. В цей день традиційно вшановують пам`ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. Ми низько вклоняємось і висловлюємо слова глибокої вдячності всім ветеранам, партизанам та учасникам Другої світової війни, уславлюємо тих, хто в тилу ворога самовідданою працею наближав перемогу, згадуємо всіх, чиє життя забрала війна. Ця дата залишається найсвітлішим спомином у серці кожного громадянина України, адже саме наша країна зазнала найбільших жертв і руйнувань  у Другій світовій війні.
В рамках відзначення 75 річниці визволення України від нацистських загарбників в усіх бібліотечних установах району разом із клубними і загальноосвітніми закладами відбулися інформаційно – просвітницькі заходи, спрямовані на вшанування пам`яті героїв – визволителів України: уроки мужності, патріотичні години, уроки історії, бесіди, оформлялися книжкові виставки, виставки – вшанування,  перегляди літератури.
 В центральній районній  бібліотеці представлено книжкові виставки «Ніколи в серці не зітреться вогонь тих днів і тих подій» та «Героїчний літопис рідного краю». Для ознайомлення запропоновано художня і науково – популярна література, збірники, дослідження істориків, спогади учасників  Другої світової війни.
          Завідувач Гусинської бібліотечної філії для працівників лікарні  провела годину пам`яті «Україна в полум`ї війни», в ході якої ознайомила із  краєзнавчими матеріалами про визволення Куп`янщини від нацистів  та  подвигами героїв війни – наших земляків.

 






четверг, 24 октября 2019 г.

Стежками Григорія Сковороди



Учасники осередку Харківського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка   здійснили подорож маловідомими місцями , де впродовж останніх 25 років свого життя часто перебував Григорій Сковорода.
Учасникіи відвідали смт Шевченкове, село Новомиколаївка Шевченківськьго району та село Гусинка Куп’янського району. Метою подорожі було дослідження місцевої інфраструктури і стану поінформованості місцевих осередків освіти та культури про життя,  діяльність,  ідеї видатного українського філософа.  В селі Гусинка учасники групи відвідали місцевий клуб, сільську бібліотеку, також побували в  Костівському лісі на Сковородинівській поляні.



вторник, 15 октября 2019 г.

Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра




14  жовтня українці відзначають одразу три важливих свята – День Українського козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці, та державне свято – День захисника України. Кожне з них шанується по – особливому, кожне несе виняткове значення, але усі три свята одночасно нагадують про нашу історію і традиції.
День українського козацтва – це данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності. Саме виникнення козацтва допомогло консолідувати українців в боротьбі проти численних ворогів, які неодноразово намагалися завоювати українські землі.
Бібліотечні філії району до Дня українського козацтва та Дня захисника України підготували і провели низку заходів: уроки мужності, патріотичні  і  інформаційні години,  бесіди, оформлялися книжкові виставки, перегляди літератури.  Центральна районна бібліотека для своїх користувачів представила книжкову виставку «Рідне земле моя, ти козацькою славою щедра».   Література, представлена на виставці, знайомить з яскравими постатями славетних гетьманів  Дмитра Вишневецького, Пилипа Орлика,  Петра Дорошенка та інших, містить нариси про найвидатніших державних, громадських діячів України.
 В Гусинському ліцеї   для школярів проведено літературну подорож «Служу народу України». Завідувач сільською бібліотечною філією розповіла присутнім про героїчне і сучасне українського війська, ознайомила із  літературою, присвячену захисникам  Вітчизни.





пятница, 4 октября 2019 г.

Цей дивосвіт - бібліотека



Є багато див на Землі, створених природою і зроблених руками людини. І серед них найбільше диво – книжка. У ній увесь неосяжний світ, усе що створено людським розумом , усе до чого прагне наша душа має своє відображення в книжці. Недарма кажуть: «Хто багато читає, той багато знає». Відзначення Всеукраїнського Дня бібліотек свідчить про глибоку повагу народу до скарбниць духовних надбань людства, зібраних інтелектуальних і культурних цінностей української нації, підкреслює історичну роль друкованого слова в житті суспільства.
          З нагоди свята в усіх бібліотечних закладах району проводилася низка різноманітних заходів: літературні свята, вікторини , ігри, літературно – музичні композиції, оформлялися книжкові виставки та перегляди літератури.
 Бібліотекарі центральної районної бібліотеки для школярів провели літературну годину «Сьогодні свято храму книг, бібліотеки славне свято». Діти взяли активну участь в пізнавальних іграх, конкурі «Чи уважний ти?», залюбки давали відповіді на запитання казкової вікторини.

четверг, 3 октября 2019 г.

Свято хранителів мудрості



2 жовтня  в яскравий осінній день, з гарним святковим настроєм бібліотечні працівники району відсвяткували своє професійне свято – Всеукраїнський День бібліотек.
За підтримки голови Куп’янської районної державної адміністрації Миколи Ситника бібліотекарі взяли участь в урочистостях з нагоди свята, які відбулися у приміщенні органної зали КП «Харківська обласна філармонія».  Всі присутні прийняли найщиріші вітання від керівництва Харківської обласної державної адміністрації та Управління культури і туризму.
Бібліотекарі відвідали головний міський парк ім. Т. Шевченка, де  особливої уваги  заслуговують фонтани – справжні архітектурні витвори Харкова, які славляться в Україні. Також провели чудовий час серед квіткових композицій  в екопарку Фельдмана.
 Бібліотечні працівники отримали незабутні враження та позитивні емоції.





понедельник, 23 сентября 2019 г.

День партизанської слави




 Щороку  22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави, як данина всенародної поваги та вшанування пам’яті  ветеранів антифашистського опору, колишніх підпільників і партизан, захисників і визволителів рідної землі – усіх, кого ми з гордістю називаємо народними месниками. Під час Другої  світової війни вони боролися за свободу своєї країни не шкодуючи ні сил, ні власного життя.
З  нагоди Дня Партизанської слави в бібліотечних закладах району разом із загальноосвітніми   навчальними  закладами  проведено ряд заходів:  уроки мужності, уроки історії,  бесіди,  історичні довідки,  оформлялися  книжкові виставки.
           В  центральній районній бібліотеці  розгорнуто  перегляди літератури  «Партизани і підпільники: слава, гордість,  історія» та «Героїчне минуле партизан», присвячені історії виникнення партизанського руху, героїзму патріотів – підпільників, які зробили свій неоціненний внесок у перемогу над фашизмом.



пятница, 23 августа 2019 г.

Синьо-жовтий стяг – гідне серце України



23 серпня – День державного Прапора – один з трьох офіційних державних символів, що символізують суверенітет держави.  
Терниста й складна історія формування українського прапору. Тривалі війни, втрата автономії та входження до складу великих імперій змушували на деякий час відкласти думки про державний прапор. Проте, через багато років, у 2004-му, справедливість відновилася, й українці, після складного шляху визнання незалежності своєї країни, почали святкувати День Прапора на загальнодержавному рівні.
З нагоди головного державного свята нашої країни у бібліотеках району відбулося чимало заходів: книжкові виставки, бесіди, історичні мандрівки, години державності тощо. В центральній районній бібліотеці представлена виставка-вшанування «Синьо-жовтий стяг – гідне серце України».
Експозиція презентує історичну, документальну, науково-популярну літературу, що містить інформацію про минуле і сучасне України, висвітлюючи багатовікову історію національного державотворення.
Українці мають славну історію і традиції. Маємо і свою державу, а кожна держава має свої національні символи, які люди шанують і бережуть – чисте небо – символ миру та пшеничне поле – символ достатку.

четверг, 22 августа 2019 г.

Я чую твій голос, моя Україно!




День Незалежності України - важливий день для кожного українця, для тих, хто вважає себе патріотом України, стоїть на захисті українських кордонів, вболіває за Батьківщину та примножує її здобутки відданою працею.
У  святкові серпневі дні, приурочені до Дня Незалежності України, працівники центральної районної бібліотеки презентують для читачів тематичну книжкову виставку «Я чую твій голос, моя Україно!».
На виставці представлено літературу з історії України, про легендарні постаті країни, про тернистий шлях української нації до самовизначення, права та обов’язки людини в Україні, а також духовну велич держави. 
Запошуємо всіх бажаючих до перегляду!


понедельник, 29 июля 2019 г.

Стежками рідного краю




Історія України починається з історії роду, регіону, рідного краю.    Рідна земля, батьківщина,  дім, де живе сім’я    те, що глибоко врізається в пам’ять на все життя.  Кожна людина з любов’ю згадує  місце, де вона народилася,  де пройшло її дитинство. Щоб розуміти і шанувати історію свого народу підростаюче покоління повинно знати історію  своєї малої батьківщини.
 Саме цій темі  присвячена книжкова виставка «Стежками рідного краю»,  яка діє в відділі обслуговування дітей та юнацтва центральної районної бібліотеки.  Користувачам бібліотеки  запропоновано художня, науково – популярна література, історико – краєзнавчи нариси,  буклети про  Куп’янщину. На сторінках книг тісно переплітаються історія і сьогодення, розповідається про неповторну природу, працелюбних людей, минуле і сучасне нашого краю.   Цікаві і корисні видання стануть в пригоді дорослим та дітям.


пятница, 19 июля 2019 г.

Про етикет



 Етикет – своєрідний комплекс гарних манер і правил  поведінки людей вдома, на роботі в суспільстві,  в різних місцях та ситуаціях. Багато хто вважає, що правила етикету – нікому не потрібна формальність, але це зовсім не так. Насправді вихованій людині, яка знає і дотримується правил етикету набагато простіше функціонувати в будь – якому суспільстві. Уміння  бути делікатним,  тактовним, ввічливим  співрозмовником – це  складові майбутнього успіху.
 Саме цій темі присвячена книжкова виставка «Про етикет», яка діє в відділі обслуговування дітей та юнацтва центральної районної бібліотеки. Для перегляду запропонована  цікава і корисна література,  для батьків, педагогів, користувачів всіх вікових категорій. В виданнях розповідається про історію етикету від давніх часів до сьогодення, його особливості в різних країнах, міститься інформація про сучасний світський і діловий етикет. Даються  практичні поради щодо взаємин з друзями, рідними, колегами.


понедельник, 15 июля 2019 г.

Юній господарочці




 Величезне місце в житті і розвитку дитини належить книзі. Читання є і
вихованням і розвагою. Завдяки літературі дитина зможе відкрити для себе нові горизонти невідомого, здобути нові знання і навички,  дізнатися більше, отримати змістовну і корисну інформацію. Значне місце в роботі бібліотечних закладів району  займає формування творчої особистості.  Для цього використовуються  різноманітні форми і методи роботи: діють гуртки, проводяться інформаційні години, оформляються виставки, перегляди літератури.  
 В відділі обслуговування  дітей та юнацтва центральної районної бібліотеки представлено книжкову виставку «Юній господарочці». Популярні видання не залишать дівчаток байдужими і допоможуть навчитися багатьом корисним речам: раціональним методам ведення домашнього господарства, ознайомлять з рецептами приготування смачних страв  та побутом українського народу.
Для тих, хто займається рукоділлям є набір літератури з вишивання, бісероплетіння, шиття.  Виставку доповнюють яскраві періодичні видання по темі,  де можна знайти багато порад, рецептів, рекомендацій.

понедельник, 1 июля 2019 г.

День Конституції України



28 червня наша країна відзначила День Конституції України. 23 роки тому Верховна Рада України висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і, спираючись на багатовікову історію українського державотворення від Конституції Пилипа Орлика, прийняла Основний Закон України. Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України.
В рамках святкування Дня  Конституції України всі бібліотечні заклади району не залишилися осторонь цієї події. Проводилися інформаційні години, уроки державності, уроки права, бесіди, оформлялися книжкові виставки та перегляди літератури.
В центральній районній бібліотеці представлено виставку – хроноскоп «Конституція – гарант українців». Користувачам бібліотеки запропоновано переглянути літературу про історичні передумови прийняття Основного Закону України, як джерела права і культурного явища та ознайомитися із історією української Конституції та конституційного процесу в Україні з найдавніших часів до сьогодення.


понедельник, 24 июня 2019 г.

Червень 1941 року



22 червня в Україні відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Мирне життя перервалося теплим літнім ранком, назавжди змінивши долі мільйонів українців, почалася війна, яка стала найжорстокішою в історії людства. Внаслідок цієї війни Україна понесла надзвичайні втрати - кожен п’ятий українець загинув.
З метою вшанування подвигу українського народу над нацизмом у Другій світовій війні, виховання почуття патріотизму, любові до Батьківщини, до історії свого народу, в бібліотечних закладах району разом із клубними закладами проведено різноманітні заходи: години історії, уроки мужності, патріотичні години, бесіди, оформлялися перегляди літератури та книжкові виставки.
В центральній районній бібліотеці оформлено книжкову виставку «Літопис Великої Перемоги». Користувачам бібліотеки запропоновано переглянути літературу, яка висвітлює причини виникнення Другої Світової війни, перебіг та наслідки цього трагічного періоду для України. Для ознайомлення представлено дослідження істориків, спогади учасників війни, публіцистичні статті, фотографії.

вторник, 18 июня 2019 г.

Орієнтири молоді в літературі: класики та сучасна українська література



18 червня 2019 року в центральній районній бібліотеці для завідувачів сільських бібліотечних філій проведено семінар «Орієнтири молоді в літературі: класики та сучасна українська література». Семінар відкрила директор централізованої бібліотечної системи Тетяна Шепілова, яка розповіла про плани роботи та завдання бібліотек на липень. По темі семінару виступила завідувачка відділу методико – бібліографічної роботи Ірина Терешонкова, яка ознайомила присутніх із творами сучасних українських авторів та літературою для підлітків та молоді. Були обговорені питання та дані рекомендації щодо читання та популяризації української літератури.

Трійця літо привела



На п’ятдесятий день після Великодня, обов’язково в неділю, святкується Трійця – Зелена Неділя. За старих часів люди зустрічали цей день дуже врочисто. Хати прикрашали живими квітами, травами. Зранку господині поралися в господарстві, готували святкове застілля. У давнину у цей день молодь влаштовувала масові гуляння на природі – співали пісні, розкладали багаття і ворожили.
До свята «Трійці» в центральній районній бібліотеці представлено книжкову виставку «Трійця єднає, береже» та проведено експрес – бесіду «Трійця літо привела». Користувачі бібліотеки ознайомилися із літературою по народознавству, народним календарем, традиціями та звичаями нашого народу. Про історію святкування Зеленої Неділі, вірші та легенди розповіла присутнім завідувачка відділу обслуговування дітей та юнацтва Надія Авксентьєва.


понедельник, 10 июня 2019 г.

Книжковий дім відкритий всім





Літо! Канікули! Книга… Протягом усього життя ми звертаємося до книги. З дитячих років вона допомагає нам дізнатися про себе й пізнати світ, збагачує знання, народжує мрії і вчить, як їх здійснити. Часто трапляється, що вчасно прочитана книга підказує людині вибір життєвого шляху і професії.
Кожний бібліотечний заклад району для своїх маленьких користувачів підготував на літо безліч різноманітних заходів, для того, щоб цікаво, весело і змістовно провести своє дозвілля.
В центральній районній бібліотеці для школярів, які відвідують пришкільні табори відпочинку при загальноосвітніх навчальних закладах, проведено екскурсію в бібліотеку «Книжковий дім відритий всім». Розмаїття яскравих книг, газет і журналів не залишило нікого байдужим. Завідувачка відділом обслуговування дітей та юнацтва Надія Авксентьєва ознайомила дітей з правилами користування бібліотекою та її відділами. Цікавим доповненням до екскурсії стали ігри, вікторини і конкурси по улюбленим казкам і дитячим творам. Всі присутні з задоволенням взяли в них участь, а наприкінці заходу бажаючи записалися до бібліотеки.


четверг, 6 июня 2019 г.

Мандрівка в світ природи



 Охорона навколишнього середовища є на сьогодні першочерговим завданням людства, бо загибель навколишнього світу неминуче призведе і до загибелі людей. Взаємодія людини з природою завжди була способом її виживання та розвитку.
 Екологічне просвітництво є одним із пріоритетних напрямків діяльності бібліотек району. Проводяться цікаві та змістовні екологічні заходи, направлені на висвітлення найбільш актуальних проблем сучасності та  різних поглядів на природоохоронні проблеми .
 В центральній районній бібліотеці до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища з дітьми проведено гру – вікторину «Мандрівка в світ природи». Бібліотекарі ознайомили присутніх із «Червоною Книгою України», розповіли про найвідоміші види тварин, птахів, рослин та їхнє середовище існування. В заході взяли участь дві команди, які в відповідях на питання вікторини проявили кмітливість та винахідливість, згадували літературні твори про природу, пісні, загадки, прислів’я. Діти розширили свої знання про навколишній світ та цікаво провели дозвілля.





пятница, 26 апреля 2019 г.

Великдень іде – свято в душі несе





Великдень – одне із головних весняних свят, воно несе з собою віру, надію і любов. Ми повертаємося до наших витоків,  до  духовних джерел наших предків.
 Напередодні Пасхальних свят в усіх бібліотечних закладах району проведено низку заходів: години духовності, інформаційні години, бесіди, проводилися майстер – класи по виготовленню великодніх писанок, крашанок, оформлялися книжкові виставки, перегляди літератури.
  До  Великодніх свят  бібліотекарі центральної районної бібліотеки для школярів провели годину духовності «Великдень іде – свято в душі несе».  Присутні дізналися про походження свята, традиції та особливості святкування Великодня на Україні. Діти  залюбки  взяли участь в іграх, відповіли на запитання вікторини.
 Книжкові виставки «Великдень просить на гостини», «Завітало в нашу хату найсвітліше в році свято» - знайомлять користувачів з літературою, про історію виникнення свята, традиції святкування  Великодня, та розповідають, що таке чистий четверг, страсна п’ятниця, як потрібно пекти великодні куличі, та ще багато іншої цікавої інформації. На виставках експонуються декоративно – ужиткові предмети,  та вироби учасників гуртків, які з цікавістю розглядають як дорослі так і діти.
  В районному будинку культури до Великодня була організована виставка – презентація «Візерунки Великодня», де центральна районна бібліотека представила свою експозицію «Дзвони Великодня», на якій розміщена література про історію та символіку розпису видатних майстрів писанок в Україні, яскрава дитяча література, на сторінках якої   розповідається про обряди, прикмети, легенди найсвітлішого християнського свята.   Господиням запропоновано ознайомитися із рецептами  приготування смачних   пасок. Експозицію прикрасили пасхальне деревце з кольоровими писанками та експонати декоративного мистецтва.