Powered By Blogger

среда, 27 декабря 2017 г.

Новорічні передзвони


День за днем, година за годиною наближаються новорічно – різдвяні свята.  Кружляє білий сніг…  Час новорічної доброї казки з нетерпінням  чекають  як діти, так і дорослі, і  кожен  із нас пов`язує зі святами нові надії та сподівання. Яке ж свято, а тим більш Новий рік,  без ігор, розваг і конкурсів? 




В святково прикрашеній читальній залі центральної районної бібліотеки яскраво світить вогниками новорічна ялинка.  На  незвичайну ігрову програму «Новорічні передзвони» завітали  учні спеціальної  загальноосвітньої  школи -  інтернату.  Дітей  зустріла Снігуронька, яка провела веселі  вікторини. Також   хлопчики та дівчатка  взяли участь в змаганнях: «Сніжки», «Збираємо сніговий врожай», «Новорічний попкорн» та інші.  
           Казкову атмосферу створили новорічні  пісні і всюди лунав радісний дитячій сміх.




  

четверг, 21 декабря 2017 г.

«Дарунки святого Миколая»

Святий Миколай – один з найулюбленіших Божих угодників, який відзначився чистотою життя, а також милосердям і благодійністю. 20 грудня саме такий Миколай завітав до Куп’янського територіального центру соціального обслуговування людей похилого віку. «Дарунки святого Миколая» - під такою назвою пройшов захід, на якому завідувач абонементом центральної районної бібліотеки Никифорова Аліна розповіла, як улюблене свято відзначають у нас на Україні та в інших державах, ознайомила з традиціями та обрядами і подарувала музичний подарунок.
Наслідуючи щедрість Миколая, всіх учасників свята пригощали солодощами.

На заході панував радісний і піднесений настрій!

пятница, 1 декабря 2017 г.

СНІД – чума століття


Щорічно,   1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
Нове захворювання, яке отримало назву СНІД - Синдром набутого імунодефіциту, досягло масштабів глобальної епідемії, яка несе загрозу існуванню людства.
  Працівники центральної районної бібліотеки в навчально – виховному комплексі №2 провели годину спілкування  «СНІД – чума століття».  Діти  прослухали розповідь бібліотекарів про найстрашнішу хворобу людства, що виникла у другій половині ХХ століття та небезпеку, пов’язану з поширенням СНІДу на планеті. Учні впродовж заходу   обмінялись думками  про те, як бути відповідальним за своє здоров`я,  виховувати навички безпечної поведінки та  уникнути шкідливих звичок.
Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД,  зробити все можливе, щоб зберегти себе і своїх близьких від  страшної  загрози.




вторник, 25 июля 2017 г.

Квітів чарівна краса


 Квіти – найкрасивіші створіння природи, вони постійні супутники нашого життя  і окраса  рослинного світу  країни.   Кожна квітка – таємниця. Вона чарує ароматом, викликає певні почуття,  дарує незабутні враження.
 В центральній районній бібліотеці представлений літературний  віраж «Квітів чарівна краса». Користувачам бібліотеки запропоновано ознайомитися із оповіданнями, віршами,  легендами і казками українських і зарубіжних авторів,  присвячених чарівним квітам.  Енциклопедії, довідники,   науково – популярна  література розкажуть про  таємниці та дивовижні факти з життя  рослин  та їх значення у природі та житті людини.

  

пятница, 7 июля 2017 г.

Купальська чарівна ніч


 Івана Купала -  найколоритніше і найцікавіше свято, найпоетичніший витвір душі українського народу.  За народним  повір`ям  в ці дні  польові та лісові рослини набирають  виняткових чарівних та цілющих властивостей.
 З нагоди свята   в центральній районній бібліотеці проведена експрес - бесіда «Купальська чарівна ніч».   Бібліотекар розповіла присутнім про   головні атрибути свята – «Купало» і  «Марену»,  про містичну квітку папороті і чарівну купальську ніч.

 Представлена книжкова виставка знайомить користувачів  бібліотеки з  фольклором українського народу: купальськими піснями,  обрядами легендами та традиціями святкування  Івана Купала. 

пятница, 9 июня 2017 г.

Різнокольоровий світ природи

Щороку, в червні  світова  громадськість відзначає  Всесвітній день охорони навколишнього середовища.  Останнім часом проблеми екології  і збереження  життя надзвичайно гостро постали перед людством.
           На жаль, більшість населення планети  не замислюється, що поступово знищуючи флору і фауну, забруднюючи воду, повітря, ґрунти ми позбавляємо себе життєво необхідних умов існування,  знищуємо нашу Землю, а цим – і себе. Ніякі блага цивілізації не замінять нам чистого повітря, корисних продуктів харчування, прозорих водоймищ.
 Захист природи – невідкладна повсякденна справа, людина і суспільство повинні змінити своє ставлення до природи та її ресурсів.

  В  центральній районній бібліотеці оформлена книжкова виставка  «Різнокольоровий світ природи». Для ознайомлення представлена література і періодичні видання, які покликані привернути увагу до проблем навколишнього середовища  і  дбайливого ставлення до  всього живого на Землі.  

четверг, 1 июня 2017 г.

Місце зустрічі – країна дитинства



Щороку, 1 червня ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей.  Дитинство – найкращий та безтурботний  період  життя  людини, а  діти – наш найдорожчий скарб,  наша радість і наше майбутнє.
Цікаву розважальну програму «Місце зустрічі -  країна  дитинства» для своїх маленьких користувачів  підготували працівники центральної районної бібліотеки.  На свято завітали учні 1 – 4 класів з пришкільного табору відпочинку   при загальноосвітній школі №1.

Знайомство з бібліотекою розпочалося  з екскурсії, де діти дізналися що таке «абонемент», «читальна зала», «книжковий фонд». Не залишила нікого байдужим яскрава, барвиста виставка нової дитячої літератури.  Діти активно спілкувалися: їм довелося позмагатися у різноманітних  веселих іграх, конкурсах,  відповідати на питання вікторини по улюбленим казках.    Всі присутні отримали безліч позитивних емоцій, гарний настрій   і  подарунки.













понедельник, 29 мая 2017 г.

Любити безмежно життя і людей

В  травні   виповнюється 105 років від дня народження  Михайла Стельмаха – поета, драматурга, письменника,  сценариста.  Стельмах постійно  експериментував  і розвивався в різних жанрах літератури: він писав вірші і романи, п`єси і кіносценарії, повісті  і статті, збірки віршів для дітей.   Твори Михайла Стельмаха перекладені багатьма мовами світу.    
Життя Стельмаха пройшло в творчій і натхненній праці. Великий українець і гуманіст, громадянин – він усього себе присвятив своєму народові,  відкривши світові його духовне багатство, мужність, працелюбство і поетичність душі.
В своїй творчості письменник показав гостру боротьбу правди і кривди, добра і зла. Загальне визнання принесли письменнику романи «Велика рідня», «Правда і кривда». Михайло Стельмах – один із найяскравіших знавців багатств української мови,  він підніс рідне слово до високих вершин в українському письменництві.
До  ювілею письменника в центральній районній бібліотеці оформлена виставка – вшанування «Любити безмежно життя і людей». Користувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з літературою, що присвячена творчості письменника і художніми творами,  які  відносять  його до ключових літературних постатей ХХ століття.

 Стельмах був і залишається в пам`яті українського читача як літописець українського села, хранитель правди і добра на землі.

пятница, 19 мая 2017 г.

Я по світу іду в вишиванці


 Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації. Ми вбираємось в вишиванки не тільки для краси,  а ще й для того, щоб зберегти наш рід і показати всьому світу, що є така країна – Україна, яка має свою історію, національну культуру, звичаї традиції.

 З нагоди Всесвітнього дня вишиванки в центральній районній бібліотеці оформлена книжково – ілюстративна виставка «Я по світу іду в вишиванці». Всі бажаючі мали змогу більш детально ознайомитися  з літературою з історії національного вбрання українців,  символікою у вишивці та її значенням.

среда, 17 мая 2017 г.

Апостол кращої долі


16 травня виповнилося 200 років від дня народження Миколи Івановича Костомарова  –  визначного  історика,  публіциста, поета і громадського діяча,  автора багатотомного видання,  дослідника соціально-політичної  та економічної території України.
Роль Костомарова в розвитку української  історіографії величезна. Він був першим вченим Східної Європи, який радикально змінив підхід до роботи історика, поставивши  на перше місце не опис подій і осіб, а історію народу в його соціокультурній цілісності і єдності найрізноманітніших сфер життя.
Заслуги вченого для становлення вітчизняної історичної науки взагалі неможливо переоцінити. За довгі роки кропіткої роботи Костомаровим були написані десятки найважливіших фундаментальних праць з історії України. З під його пера вийшли сотні статей і нарисів, кожен з яких і зараз   має абсолютну наукову цінність: це твори, історичні монографії, дослідження.
          На вшанування пам`яті Миколи Івановича Костомарова в читальній залі центральної районної бібліотеки розгорнута книжкова виставка «Апостол кращої долі».  Для  ознайомлення   представлені енциклопедичні довідники,   література із історії  України, автобіографія М. Костомарова,   переглянувши які, кожен відкриє для себе нові сторінки з життя вченого і цікаві факти із його біографії.  


среда, 10 мая 2017 г.

1941 – 1945. Ми пам`ятаємо, ми пишаємось.





Свято Перемоги – особливе свято. Усе далі відходять грізні роки війни,  але  вони не повинні згаснути в пам`яті народу.
         До цієї знаменної дати  в центральній районній бібліотеці проведені заходи для дітей, підлітків,  дорослих.
 В  відділі обслуговування дітей та юнацтва центральної районної бібліотеки представлена книжкова виставка «Перемога в ім`я життя».  Для перегляду запропонована література і матеріали із мережі  Інтернет про подвиги дітей – героїв,  які  у страшні роки війни разом із дорослими взялися за зброю, щоб захистити Україну.
            Літературно – музична композиція «Ми пам`ятаємо, ми пишаємось»  проведена в міському територіальному центрі соціального обслуговування людей похилого віку. Завідуюча абонементом  ознайомила присутніх   із поезіею военних років  і історією  створення всім відомої пісні «Случайный вальс». Захід завершився переглядом відеофільму про хроніку военних днів Другої світової війни.
         На абонементі центральної  районної  бібліотеки до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні оформлена книжкова виставка «Гіркими шляхами війни».  До уваги користувачів бібліотеки представлена  художня, документальна література, фотоматеріали,  які знайомлять  із героїзмом і мужність наших  солдат, партизанів, працівників тилу.
         Вже минуло 72 роки з тієї травневої весни, коли  прогримів останній постріл, але не згасне пам`ять про героїв,  які  віддали  своє життя і захистили рідну землю від ворога.


четверг, 27 апреля 2017 г.

Гіркий подих чорного полину


Чорнобиль... Мертва зона... Полин – трава. Сьогодні такі слова гірким болем  звучать у  наших серцях.
26 квітня 1986 року, тридцять один рік  тому, сталася масштабна катастрофа і жахлива трагедія на Чорнобильській АЕС.   Багато людських доль обпалила своїм смертоносним сяйвом Полинова зоря.  Час невблаганний… спливають роки, і скільки б  їх не минуло , все одно слово  «Чорнобиль» полум`янітиме чорним вогнищем скорботи і  залишиться частиною нашої історії.
          До цієї трагічної дати в центральній районній бібліотеці оформлені книжкові виставки «Чорнобиль – біль України», «Чорнобиль –  чорний спомин, вічний біль», «Під чорним крилом біди».   Для ознайомлення запропоновані художня література, періодичні видання, фотоматеріали, спогади очевидців тих подій, які розповідають і знайомлять із найстрашнішою в історії техногенною катастрофою.
 «Гіркий подих чорного полину» під такою назвою проведена година пам`яті  в професійному аграрному ліцеї.  Бібліотекарі центральної районної бібліотеки  розповіли  студентам 1, 2 курсів  про страшні наслідки Чорнобильської катастрофи  і про те,  що трагедія має бути пересторогою для всього людства.   Присутні вшанували пам`ять загиблих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС хвилиною мовчання.





вторник, 18 апреля 2017 г.

Світле Христове Воскресіння


Великдень – одне із головних весняних свят, яке несе з собою віру, надію і любов, а також символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою. В даний час Пасха займає дуже важливе місце в житті багатьох людей. Ми повертаємось до наших витоків, до віри.
 До цього величного свята в центральній районній бібліотеці  представлена виставка великодніх писанок. В експозиції – творчі роботи учасників гуртка «Друзі книги» та користувачів бібліотеки.
 Книжкові виставки «Світле  Христове Воскресіння» та   виставка – інсталяція «Христос Воскрес! Усе радіє» знайомлять користувачів бібліотеки із витоками мистецтва писанкарства та символікою писанкового розпису.
Яскраві книги українських етнографів   розповідають  про  національні особливості українських Великодніх свят  та   весняні народно – календарні звичаї  та повір`я нашого народу.
  «Так натхненно дзвонять дзвони Великодн»і -  під такою назвою в професійному аграрному ліцеї для  студентів  1 курсу проведена година духовності.  Бібліотекарі центральної районної бібліотеки розповіли про історію свята, народні  прикмети, пов`язані із Великоднем та ознайомили із ілюстраціями приватних колекцій писанок.




четверг, 13 апреля 2017 г.

Зіркове небо нас таємницями манить


12 квітня   людство  відзначає Всесвітній  день авіації і космонавтики.  Це день тріумфу науки і техніки, гордість за великі досягнення, які відкрили епоху польоту людини у космос.  
Космічна мандрівка «Зіркове небо нас таємницями манить» проведена для учнів 3 класу загальноосвітньої школи №4.  Бібліотекарі центральної районної бібліотеки розповіли дітям, як починався шлях до освоєння космосу і підготували унікальну віртуальну прогулянку космічними просторами. Кожен відчув себе справжнім космонавтом.
  Учні  ознайомилися із планетами  Сонячної системи,  цікавими фактами про космос, взяли участь у конкурсі «Капітани» та   грі  «Пояс Астероїдів».  Захід завершився переглядом документального фільму     по темі.   


Опалені душі і серця


Щорічно, 11 квітня світ відзначає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Саме в цей день в 1945 році в’язні Бухенвальда  підняли повстання проти нацистів та вибороли свою свободу й отримали шанс на життя.
До цієї пам`ятної дати в читальній залі центральної районної бібліотеки  оформлена книжкова виставка  «Опалені душі і серця». На ній представлені  документальні матеріали, нариси, свідчення очевидців, які дивом урятувалися. Концтабори – останній круг нацистського  пекла. Тут смерть очікувала   в`язнів на кожному кроці.  Тортури, фізичне знищення,  нещадна експлуатація в якості робочої сили, крематорії, газові камери -  все це пережили  ті ,  хто  із сторінок представлених видань  звертається до  нас  і  до тих, хто прийде після нас, з попередженням -   не забувати  про загиблих і  про ті тяжкі страждання і випробування, які випали на їхню  долю у роки минулої війни.


Жартуємо разом

\
1 квітня –  День гумору,  чудовий весняний день,  який святкують в багатьох  країнах.   Добре, що раз на рік  можна безтурботно пожартувати  і ніхто не застрахований від дружньої  витівки чи розіграшу.
          В читальній залі центральної  районної бібліотеки   для учасників клубу «Романтик», гуртка «Друзі книги» та всіх, хто любе  щиро посміятися  проведена  гуморина «Жартуємо разом». Бібліотекарі підготували веселі і цікаві конкурси, вікторини, ігри.   На захід були запрошені   учасники  театрального гуртка «Браво». Вони  зачитали гуморески і  показали присутнім сценки із шкільного життя. Всі  отримали багато позитивних емоцій і зарядилися гарним настроєм.

   

Всеукраїнський тиждень дитячого читання

 Щороку, навесні, в бібліотеках України свято – Всеукраїнський тиждень дитячого читання.    Читачі  його люблять і чекають. Спілкування з книгою завжди несе радість.  Це час дивовижного книжкового розмаїття:  конкурсів, літературних подорожей,  ігор, вікторин, зустрічей з новими книгами.
          Цікаві літературні ігри «Королівство цікавих книг» та «З днем народження, книго!»  підготували бібліотекарі центральної районної бібліотеки для  своїх читачів - учнів 7, 9 класів загальноосвітньої школи № 1.

          Діти взяли участь в вікторині по улюбленим книжкам, із складів складали назву відомих книг, грали в ігри «Впізнай книгу», «Хто де живе».
         Змінюються покоління, а мудрі книги живуть і знову вчать людей бути добрими, чуйними і справедливими. Зацікавили   учнів і  книги – ювіляри, які  ще  читали  їх дідусі і батьки. До уваги присутніх представлена підбірка найкращих і найвідоміших  книг, серед яких: Сент – Екзюпері  «Маленький принц», Ж. Верн «Навколо світу за 80 днів», Хемінгуей Е. «Старий і море» та інші.    
  Завідуюча читальною залою ознайомила   учнів з новою  літературою  сучасних українських і зарубіжних авторів різної тематики і жанрів.
Чи є на світі людина, яка хоча б раз у житті не мандрувала країною казки? Напевно, ні. У дитинстві всі мріють  познайомитися із добрими феями,  чарівниками,  кожен хоче мати чарівну паличку.
 В рамках проведення Всеукраїнського тижня дитячого читання працівники  центральної районної бібліотеки  завітали  в  гості до учнів 4 – го класу загальноосвітній школі №1.

Розпочали подорож країною казки дві команди. Вони змагалися  між собою  в  конкурсах  «З якої казки», «Так – Ні», «В казковому розмаїтті». 
 Діти з великим захопленням здійснили подорож  сторінками улюблених книг і  продемонстрували чудові знання   українських  та  зарубіжних казок.  Літературна подорож показала всім учасникам, що казка – це глибокий колодязь мудрості, який неможливо вичерпати, він завжди сповнений розуму і доброти.
 Книга – казкове віконце, через яке можливо поринути у чарівний світ невідомих країн. Книга   знайомить нас  із героями, що втілюють доброту, милосердя, мужність і красу.  Вона  може повернути радість до життя і віру в те, що  рано чи пізно все буде добре. 
          В рамках проведення Всеукраїнського тижня дитячого читання в відділі обслуговування дітей та юнацтва центральної районної бібліотеки оформлена книжкова виставка  «Веселка книжкових сторінок». На  ній представлені відомі і улюблені книги – ювіляри  дитячих  письменників , які залишили яскравий слід в історії світової культури.

  Є в літературі імена, які знайомі  як дітям  так  і  дорослим і супроводжують їх все життя.
 Г. Бічер – Стоу Роман «Хатина дядька Тома».  Став  одним із бестселерів ХІХ століття, і  звернув  увагу суспільства до проблеми ліквідації рабства.
 Ж. Верн «Діти капітана Гранта».  Роман став першою книгою трилогії до якої входять «20 000 льє під водою», і «Таємничій острів».
  Немає жодної людини, яка б в дитинстві не читала казки і не чула прізвища одного із найкращих казкарів світу – Шарля Перро. Всесвітню славу йому принесли «Червона шапочка», «Кіт у чоботях», «Спляча красуня».  Їх і в наш час  люблять і читають діти.
Секрет   дивовижних книг К. Чуковського «Мийдодір», «Муха – Цокотуха», «Тараканіще»   в тому, що  автор  умів відчути себе дитиною, перейнятися дивовижним почуттям дитячої радості і життя.
 Хто не знає детективних  повістей К. Дойля «Записки про Шерлока Холмса».   Створений автором образ Шерлока  Холмса так само безсмертний,  які і  герої  творів Д. Толкіна, Л. Керролл, А. Ліндгрен, А. Мілна. Ними захоплюється не одно покоління маленьких читачів усього світу.
  Всеукраїнський тиждень дитячого читання пройшов також в усіх сільських бібліотечних філіях:
  В Гусинській   бібліотечній  філії   тиждень розпочався з літературного вернісажу  «Книга - мудрий старий  друг, книга знає все навкруг», в якому  взяли  участь учні 3 та 7 класів  Гусинської  загальноосвітньої школи.   Для учнів 3 класу була проведена  правознавча година «Казки читаємо - права вивчаємо».   Огляд літератури   «Яке ж воно класне -  читання позакласне» по творам Всеволода Нестайка  та подорож по сторінкам періодичних видань проведені для  самих  маленьких читачів  бібліотеки.   Були оформлені книжкові виставки   «Скільки народів - стільки казок», «В гості до дитячих газет і журналів»,  «Про все на світі»,  «Сучасна юнацька книга» та «Книги  - ювіляри 2017 року».
          Петропавлівська сільська бібліотечна філія взяла участь в літературному конкурсі читців «Знов починається весна», який проводився в загальноосвітній школі для учнів початкових класів. Діти декламували вірші про весну, природу, перші весняні квіти.  Також в бібліотеці проводилася акція «Подаруй бібліотеці книгу».



 В Ягідненській бібліотечній філії тиждень пройшов під гаслом «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає».   Урочисто відкрили тиждень маленькі читачі бібліотеки – учні 1-4 класів загальноосвітньої школи. Вони взяли участь в вікторині  і ерудит – лото по улюбленим казкам «Казковий калейдоскоп».   
Непомітно та цікаво промайнув час для учнів  5 класу при проведенні екскурсії по бібліотеці «Добрий день, книжкова країно», та віртуальної подорожі в історію екранізації книги «Зі сторінок на екран».
 Для учнів 8,9 класів проведена вікторина «Найрозумніший», в якій діти  показали гарні знання і ерудицію по прочитаним творам зі шкільної програми.



четверг, 16 марта 2017 г.

Струни Кобзаревого серця


В історії кожного народу, серед її великих творців, є поети імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом для українського народу є Тарас Шевченко.
Щовесни на початку березня в нашій державі вшановують пам'ять Великого Кобзаря. 9 березня 2017 року виповнилося 203 роки з дня народження видатного поета і художника. 16 березня в Куп’янській центральній районній бібліотеці  проведено районний захід «Струни Кобзаревого серця».
На свято завітали почесні гості: Польоха Олена Іванівна – заступник голови Куп’янської райдержадміністрації, Користіна Ірина Вікторівна – начальник відділу культури і туризму Куп’янської райдержадміністрації, Лозовська Ірина Миколаївна – методист інформаційно-методичного центру відділу освіти Куп’янської райдержадміністрації. В заході взяли участь учні загальноосвітніх шкіл району та міста.
Затамувавши подих, присутні слухали вірші Т. Шевченка у виконанні Валерії Гайворонської, Анастасії Семерак, Максима Сливи, Катерини Ціпко, Єлизавети Єфимової, Марії Коротун,  Ірини Смольник, Аліни Ткачової, Лілії Петренко. Дарували пісні про Україну та рідний край Олександра Мозгова, Єлизавета Ярема, Єлизавета Філонова, Наталія Трембак, Валерія Півоварова, Аліна Захарченко. Оксана Шевцова та Аліна Шило продемонстрували свій талант у живопису, Дар’я Сургай - в написанні власного твору про видатного поета. Всі учасники отримали  подяки та подарунки.
Відвідувачам свята була представлена виставка репродукцій художніх творів Т.Г.Шевченка та друкованих видань його літературних творів під назвою «Тарасова доля – то правда жива».
Організатори заходу щиро вдячні дітям за небайдужість, велику любов до України, гідну шану пам’яті славного сина нашого народу – Великого Кобзаря.