Powered By Blogger

четверг, 18 декабря 2014 г.

Свято Миколая в бібліотеці


         Багата і щедра Україна полями і лісами, ріками і дібровами. Багата на хліб і пісню. А ще наше  багатство – це народні традиції та обряди.
Веснянками, гаївками зустрічали люди прихід весни. Купальські хороводи водили влітку, на Івана Купала. Коли приходили жнива, звучали обжинкові пісні. Минули обжинки – все складено в комори – можна і відпочивати. Зима йде – свята за собою веде.
А скільки їх взимку! І кожне свято по-своєму цікаве, красиве, захоплююче…
Одне із зимових свят – Свято Миколая – улюбленця всіх дітлахів України, було проведено 18 грудня в приміщенні центральної бібліотеки. Читальний зал бібліотеки святково прибраний. На видному місці лісова красуня – ялинка.
         Ведуча – Снігуронька  – розповіла дітям історію виникнення цього свята, традиції його святкування. Діти з задоволенням читали вірші біля ялинки, присвячені Святому Миколаю, активно приймали участь в розважальній програмі: іграх, конкурсах, вікторинах та з задоволенням отримували солодкі призи. 
               А почалося свято з виступу учасників драматичного гуртка «Браво» з районного будинку культури, які показали сценку про пригоди, які відбуваються в День Святого Миколая.
       Цей районний захід підготували і провели для дітей з прийомних сімей працівники центральної районної бібліотеки  та служби у справах дітей райдержадміністрації.
На святі були присутні почесні гості – заступник голови районної державної адміністрації Дробот А.Д. та протоієрей Свято-Миколаївського Собору отець Анатолій, які поздоровили всіх присутніх зі святом та побажали здоров’я, миру, щастя та благополуччя. Всі діти одержали солодкі подарунки і сфотографувалися з почесними гостями біля ялинки.



понедельник, 8 декабря 2014 г.

Обережно – СНІД!

В 1988 році Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила 1 грудня Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. Це пов’язано з тим, що СНІД придбав масштаби пандемії. На сьогоднішній день 42 мільйони людей інфікованих ВІЛ/СНІДом. В Україні ВІЛ почали реєструвати з 1987 року. Зараз Україна займає одне з перших місць у Європі щодо розповсюдження ВІЛ-інфекції. Кількість українців, які живуть з ВІЛ/СНІДом досягає більш ніж 110 тис. людей, серед них 10 тисяч – діти. Щоденно ВІЛ-інфекція поражає близько 40 громадян країни, 8 – помирає від СНІДу.
         На Куп’янщині захворювання з кожним роком збільшується. Більш всього хворіють люди віком від 19 до 35 років. Але, нажаль, це страшна хвороба не обходить і дітей.
         В бібліотечних закладах Куп’янської централізованої бібліотечної системи згідно затверджених планів проводяться масові заходи, оформлюються тематичні книжкові виставки, огляди періодичних видань, інформаційні години. Чому це захворювання називають чумою 21 століття розповідають читачам бібліотечні працівники, вчителі шкіл, лікарі.
         Годину спілкування «Майбутнє -  без СНІДу» організували для учнів 6-7 класів школи №4 працівники центральної районної бібліотеки.
         Учасники заходу узнали що таке ВІЛ/СНІД, звідкіля взявся цей вірус, про проблеми ВІЛ – інфікованих людей, вони відповідали на питання вікторини «Що ми знаємо про СНІД?»
         Інформацію про це жахливе захворювання школяри змогли найти в книжках та періодичних виданнях, які були представлені на книжковій виставці «Зупинися над прірвою».

вторник, 25 ноября 2014 г.

Прости нас, пам`яте, прости!

Під такою назвою пройшов усний журнал, який підготували та провели  працівники Куп`янської центральної  районної бібліотеки спільно з учнями 2-го курсу  аграрного ліцею.
Учасники заходу ознайомилися з жахливими даними про ті  голодні роки. З квітня 1932 по листопад 1933 р. р., саме за ці 17 місяців, тобто приблизно за 500 днів, в Україні загинули  мільйони людей. Пік голодомору  прийшовся на весну 1933 року. В Україні тоді від голоду вмирало 17 людей щохвилини, 1000 – щогодини, майже 25 тисяч – щодня. Це велика трагедія українського народу.

 З сумними облич`ями слухали присутні про жахливу статистику Голодомору на Харківщині та Куп`янщині. Колишня Харківська область найбільш постраждала від голоду - 52, 8 % загиблих. Українське село гинуло мовчки. Наша мати  - Україна божеволіла від горя і безвихідності. На її очах гинули  безневинні діти. Ті часи викликають  біль в душах і серцях українського народу.
На вшанування світлої пам`яті жертв голодомору в Україні 1932 – 1933 роках учні запалили поминальні свічі. Це – знак нашої пам`яті. Це – святий вогник, який зігріє душі загиблих. Це – світло очищення задля нашого майбутнього.
В кожній сільській бібліотеці до цієї скорботної дати були оформлені книжкові виставки, тематичні полиці: «Стоїть в скорботі мати – Україна», «Голодомор: невиплакані сльози України», «Душі загиблих стукають в наші серця». Спільно з вчителями сільських шкіл були проведені уроки історії: «То був найстрашніший, навмисний голод», «Ти кажеш не було голодомору?», «Скорботний 33 –й».  В багатьох бібліотеках пройшли години пам`яті, години реквієми: «Злочин проти нації», «Запалимо свічку скорботи», «Ціна хлібної скоринки», «З попелу забуття» , «Це потрібно живим». Бібліотечні працівники підготували багато матеріалу: це – і спогади односельців, свідків того жаху, і фотографії, які зберегли для потомків ті події, і документальний фільм про Голодомор на Куп`янщині.

Хвилинами скорботи та запаленими свічками вшанували учасники заходів світлу пам`ять жертв Голодомору. Через жорнова страшенної голодної смерті пройшли всі села, всі родини на Куп`янщині. Ми не забудемо рік тридцять третій, не їм це потрібно, це потрібно нам, живим.

понедельник, 24 ноября 2014 г.

Тиждень права в Куп’янській ЦБС

В рамках Тижня права в бібліотеках Купянської ЦБС з 17 по 21 листопада проведено заходи згідно з планом, складеним спільно з міськрайонним управлінням юстиції.
В бібліотеках оформлені книжкові виставки, тематичні полиці «Людина. Право. Суспільство», «Закон і ти», «Законодавче право України». В центральній бібліотеці здійснювалася дистанційна правова допомога (online-консультації)  населенню через мережу Інтернет спеціалістами управління юстиції.

В Кіндрашівській бібліотечній філії начальником управління юстиції Векслер С.В. був проведений правовий калейдоскоп «Злочин і кара: кримінальна відповідальність неповнолітніх», в якому взяли участь учні старших класів Кіндрашівської школи.
В правовому діалозі «Твоя країна Україна. Символи держави», який проходив на базі Петрівської бібліотечної філії взяли участь школярі Петрівської сільської школи. Про історію створення української символіки та сучасні символи держави розповіла учням начальник управління юстиції Векслер С.В.
На засіданні МКМР з правової освіти про культурно-освітню роботу та розвиток бібліотечної справи в Куп’янському районі розповіла начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Користіна І.В.
Вже стало традицією в бібліотеках Куп’янської ЦБС заходи з правової тематики проводити спільно з працівниками міськрайонного управління юстиції. 
В 2014 році щоквартально згідно плану проводились заходи, оформлялися книжкові виставки, тематичні полиці, в бібліотеках, де підключено Інтернет спеціалістами з управління юстиції здійснювалася дистанційна допомога (online-консультації) населенню.


понедельник, 17 ноября 2014 г.

Остап Вишня і Куп’янщина

Люблять сеньківчани своє рідне Сенькове. Люблять і пишаються ним. Та і є за що. Красиве село.
 Але ж і всі інші села на Купянщині красою не обділені. Не бажають їхні жителі перед сеньківчанами поступатись. Як уже всі аргументи перестають діяти, тоді сеньківчани вдаються до найголовнішого козиря: «Скажіть, а в якій книжці про вас написано? А про Сенькове і сеньківчан сам Остап Вишня он скільки понаписував. О!»
На Купянщині любив відпочивати, заряджатися творчістю і черпати теми для своїх усмішок великий сміхотворець України Остап Вишня.
Після виходу з увязнення він часто гостював в с.Сеньковому. Був завзятим рибалкою та мисливцем і багато часу проводив на річці Оскіл, на озерах та в лісі. 
Спостереження за тутешнім життям дало матеріал для написання письменником ряду гумористичних творів: «Сом», «Дика гуска»,  «Якби моя бабуся встали», «З кракухою на озері». З Сеньковим пов’язані нариси «На правильному шляху», «Сільська Рада».
В Сеньківській сільській бібліотеці є краєзнавчий куточок «Остап Вишня і наше село», де зібрані книги самого автора, книги про нього, спогади сеньківчан, фотографії.
12 листопада 2014 року завідуюча Сеньківською сільською бібліотекою Куп'янської ЦБС Ківшар О.І. підготувала і провела для учнів 9 класу Сеньківської школи народознавчу годину «Остап Вишня і наше село», присвячену 125-річчю від дня народження письменника. Школярі дізналися багато цікавого про українського гумориста, почитали його усмішки, написані в Сеньковому, ознайомилися зі спогадами односельців, які спілкувалися з письменником, ходили разом з ним на рибалку та полювання. Його усмішки нашпиговані дотепами, жартами, такими літературними засобами як гіпербола, літота, метафора. Читаєш, а тебе на сміх тягне.
В селі є вулиця, яку мешканці назвали іменем Остапа Вишні. Є в селі і джерело, біля якого любив відпочивати письменник. В нарисі «Сільська рада» Остап Вишня виступає не лише як фіксатор подій, оповідач, а й як порадник. Він пише «Сеньків має… чудесне на горі джерело води… Джерело обовязково слід використовувати для водопроводу».
При проведенні заходу учні розповідали про жителів вулиці Остапа Вишні, про те, як була приведена в порядок територія навколо джерела та проведені роботи по благоустрію, про те, як сеньківчани люблять відпочивати під могутніми вербами та мають надію, що Остапове джерело стане місцем туристичних подорожей.


четверг, 13 ноября 2014 г.

Ювілеї Штепселя та Тарапуньки

В цьому році виповнюється 90 років від дня народження Є.Березіна та 95 років Ю.Тимошенку – учасникам популярного в минулому дуетy народних артистів УРСР Штепселя і Тарапуньки. 
12 листопада 2014  року в міському територіальному центрі  проведений мистецький дайджест «Побачити Штепселя і Тарапуньку і… померти». Завідуюча абонементом центральної районної бібліотеки Черняк Л. В.  розповіла присутнім  про життєвий і творчий шлях  відомих гумористів, про історію створення їх дуету.
 Учасники заходу переглянули фільми за участю артистів, ветерани згадали про їх воєнний період творчості та про кумедні образи їх героїв, які були улюбленцями багатьох тодішніх українців.



Рідна мова калинова

«Рідна мова дорога людині як саме життя» - говорить народна мудрість. Адже без мови не може існувати народ та його культура. Рідне слово порівнюють з хлібом, мову називають соловїною, дивом калиновим.
11 листопада 2014 року для учнів 5 класу ЗОШ №4 м.Купянська до дня української писемності і мови проведений конкурс «Мовний всезнайко». Працівники центральної районної бібліотеки  ознайомили присутніх  з красою і багатством рідної мови, запропонували дітям відгадати загадки, згадати прислів`я і приказки, розгадати цікаві ребуси.
 Учні з цікавістю подорожували «Країною прислів’я», в літературному конкурсі згадали улюблених казкових героїв.  Відповідаючи на запитання вікторини «Криниця мудрості», ознайомилися з віршами і висловами класиків про рідні мову. Всі переможці в конкурсах отримали сувеніри.

среда, 29 октября 2014 г.

Цих днів не змовкне слава!

Під такою назвою 29 жовтня в приміщенні аграрного ліцею для учнів І та ІІ курсу пройшла година мужності. 

Працівники центральної районної бібліотеки Авксентьєва Н.В. та Разенкова Ю.І. розповіли присутнім про героїчні шляхи визволення української землі від фашистських загарбників, про подвиги українського народу на фронті і в тилу. На заході звучали вірші та пісні воєнних років.


Славні хлопці-запорожці

 Дня українського козацтва  та святої Покрови працівники центральної районної бібліотеки підготували і провели декілька цікавих заходів.
В аграрному ліцеї учні І курсу взяли участь в розважальній програмі «Славні хлопці-запорожці», а для учнів 5 класу ЗОШ №1 була проведена година історії «І оживає дух козацький».
Про героїчне минуле українського народу, неповторну і легендарну Запорізьку Січ, про відважних, волелюбних і відчайдушних козаків, які захищали рідну землю від ворогів почули присутні на цих заходах. 

А також взяли участь в різноманітних іграх, вікторинах, конкурсах.


  Багато цікавого, пізнавального дізналися учні та й ще виявили свою молодецьку завзятість.


вторник, 21 октября 2014 г.

Участь в "Шевченко-Фест"

В місті Сватове на Луганщині пройшов VІ відкритий Свистунівський фестиваль поезії Т.Шевченка до свята Покрови святої Богородиці та Дня українського козацтва «Шевченко-Фест». На святі були гості з Луганщини, Харківщини, Києва та інших міст України.
Куп’янський район представляла Водолазька Поліна, учениця 11 класу Подолянської загальноосвітньої школи, переможниця районного конкурсу читців-аматорів «Вічне слово Кобзаря», який проходив 7 жовтня в центральній районній бібліотеці. На фестивалі Поліна прочитала вірш Т.Шевченка «І мертвим, і живим».



Спонсорську допомогу щодо участі в фестивалі надала голова правління кредитної спілки «Карат» Хлопоніна Т.П.

среда, 8 октября 2014 г.

Свято Кобзаря на Куп’янщині

В рамках святкування 200-річного ювілею Т.Шевченка в центральній районній бібліотеці відбувся районний конкурс читців-аматорів «Вічне слово Кобзаря», в якому прийняли участь читачі бібліотек Куп’янської ЦБС. Цей конкурс вже багато років проводиться на Купянщині і кожен раз конкурсанти дивують всіх присутніх своїми талантами.
В номінаціях «Виконавець» і «Автор» за умовами конкурсу в молодшій групі змагалися діти 1-7 класів, в старшій – 8-11 класів. Всього в конкурсі прийняло участь 27 дітей. Оцінювало конкурсантів журі у складі: голова журі – Подкопаєва І.М., директор Куп’янської ЦБС, секретар – Авксентьєва Н.В., завідуюча відділом обслуговування дітей та юнацтва районної бібліотеки, Д’яченко О.І. – керівник районного методичного об’єднання вчителів української мови та літератури, Хлопоніна Т.П. – голова правління кредитної спілки «Карат».
В цей день в головній бібліотеці району було урочисто, святково, багато осінніх квітів; оформлена книжкова виставка «В моєму серці слово Кобзаря»; дівчатка вбрані в яскраві українські костюми та віночки; діти пригощалися солодощами. 
Журі було дуже важко визначити переможців. Конкурсанти гарно підготувалися і виконання творів звучали на високому рівні.
Переможцями в молодшій групі стали: І місце – Бондар Віра, учениця 6 класу Піщанської ЗОШ; ІІ місце – Ачкасова Валерія, учениця 7 класу Петропавлівської ЗОШ; ІІІ місце – Зайченко Ганна, учениця 7 класу ЗОШ №1 м.Куп’янська.
В старшій віковій групі І місце зайняла Кравчук Ірина, учениця 10 класу Сеньківської ЗОШ; ІІ місце у Водолазької Поліни, учениці 11 класу Подолянської ЗОШ; ІІІ місце у Ткачової Аліни, учениці 8 класу Кругляківської ЗОШ.
 Також журі конкурсу нагородило конкурсантів за номінаціями: призи глядацьких симпатій отримали Шведун Дарина, учениця 9 класу Глушківської ЗОШ та Маркова Юлія, учениця 7 класу Курилівського ліцею. За виконання творів актуальної тематики приз отримала Руда Анастасія, учениця 9 класу Ягідненської ЗОШ; за самобутнє виконання творів приз одержала Святцева Ганна, учениця 10 класу Нечволодівської ЗОШ; а за артистизм нагороду отримала Єрмакова Анастасія, учениця 7 класу Грушівської ЗОШ.
В номінації «Автор» упевнену нагороду отримала Алексеєнко Вікторія, учениця 10 класу Нечволодівської ЗОШ.
Всі переможці були нагороджені грамотами та подарунками. І вже по традиції наприкінці заходу – фото на память.



четверг, 2 октября 2014 г.

Бібліотеки - це храми мудрості



30 вересня в приміщенні Купянської центральної районної бібліотеки відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. На свято до бібліотечних працівників з поздоровленнями та найкращими побажаннями завітало керівництво району: голова Куп’янської районної державної адміністрації Ситник М.М. та голова районної ради Чернова С.П.

Багато теплих слів почули бібліотекарі на свою адресу від Миколи Миколайовича та Сніжани Петрівни, а найкращі працівники були нагороджені грамотами.  Почесну грамоту від обласної державної адміністрації отримала директор Куп’янської ЦБС Подкопаєва І.М.; завідуюча відділом обслуговування дітей та юнацтва районної бібліотеки Авксентьєва Н.В. одержала Грамоту від Департаменту культури і туризму облдержадміністрації; районна державна адміністрація та районна рада нагородили грамотами завідуючих сільських бібліотечних філій – Курилівської – Гірник С.В. і Ягідненської – Руду О.О. та провідного методиста районної бібліотеки Терешонкову І.Ю.
Начальник відділу культури і туризму Користіна І.В., яка має 27 років бібліотечного стажу, звернулась зі словами вдячності до своїх колег, поздоровила всіх з професійним святом та нагородила грамотами відділу культури і туризму Казарєзову Н.І. – завідуючу Кіндрашівською бібліотечною філією та Ляшенко Г.В. – завідуючу Петропавлівською бібліотечною філією.


Подкопаєва І.М. – директор ЦБС поздоровила колектив бібліотечних працівників зі святом, подякувала за хорошу роботу та побажала в подальшому творчих успіхів і вдячних читачів.

Профспілковий комітет в особі Шрамко Л.М. спільно з поздоровленнями організував для присутніх екскурсію до краєзнавчого музею.


Крім урочистої церемонії бібліотечним працівникам була підготовлена і розважальна програма: різноманітні вікторини, ігри, конкурси, було і музичне привітання від дуета у складі О.Афанас’єва та О.Олепіра. Ведучою всього свята була завідуюча Кіндрашівською сільською філією Казарєзова Н.І.