Powered By Blogger

пятница, 26 апреля 2019 г.

Великдень іде – свято в душі несе





Великдень – одне із головних весняних свят, воно несе з собою віру, надію і любов. Ми повертаємося до наших витоків,  до  духовних джерел наших предків.
 Напередодні Пасхальних свят в усіх бібліотечних закладах району проведено низку заходів: години духовності, інформаційні години, бесіди, проводилися майстер – класи по виготовленню великодніх писанок, крашанок, оформлялися книжкові виставки, перегляди літератури.
  До  Великодніх свят  бібліотекарі центральної районної бібліотеки для школярів провели годину духовності «Великдень іде – свято в душі несе».  Присутні дізналися про походження свята, традиції та особливості святкування Великодня на Україні. Діти  залюбки  взяли участь в іграх, відповіли на запитання вікторини.
 Книжкові виставки «Великдень просить на гостини», «Завітало в нашу хату найсвітліше в році свято» - знайомлять користувачів з літературою, про історію виникнення свята, традиції святкування  Великодня, та розповідають, що таке чистий четверг, страсна п’ятниця, як потрібно пекти великодні куличі, та ще багато іншої цікавої інформації. На виставках експонуються декоративно – ужиткові предмети,  та вироби учасників гуртків, які з цікавістю розглядають як дорослі так і діти.
  В районному будинку культури до Великодня була організована виставка – презентація «Візерунки Великодня», де центральна районна бібліотека представила свою експозицію «Дзвони Великодня», на якій розміщена література про історію та символіку розпису видатних майстрів писанок в Україні, яскрава дитяча література, на сторінках якої   розповідається про обряди, прикмети, легенди найсвітлішого християнського свята.   Господиням запропоновано ознайомитися із рецептами  приготування смачних   пасок. Експозицію прикрасили пасхальне деревце з кольоровими писанками та експонати декоративного мистецтва.







четверг, 25 апреля 2019 г.

Роль бібліотеки у патріотичному вихованні підростаючого покоління




Патріотичне виховання молоді - пріоритетний напрямок діяльності  всіх бібліотечних закладів району. Метою патріотичного виховання є становлення громадянина - патріота України, готового самовіддано розбудовувати  її як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, знати свої права і обов’язки, сприяти єднанню українського народу, громадянському миру і злагоді в суспільстві.
25 квітня  поточного року в центральній районній бібліотеці   для завідувачів сільських бібліотечних філій проведено семінар «Роль бібліотеки у патріотичному вихованні підростаючого покоління».
 Завідувач  відділу методико- бібліографічної роботи  Ірина Терешонкова  звернула увагу присутніх на необхідність залучення молодого покоління  до читання, вивчення історії своєї держави через українську книгу, створення клубів і гуртків за інтересами  патріотичного спрямування. Також було надано методичні рекомендації по впровадженню нових форм і методів роботи з молоддю  різних вікових категорій. Своїм досвідом роботи з присутніми поділилися  Ірина Демидова,  і Юлія Погуляй - завідувачі  Просянською  і Моначинівською бібліотечними філіями.





вторник, 23 апреля 2019 г.

День Чорнобильської трагедії



Чорнобиль. Мертва зона. Сьогодні такі слова гірким болем відлунюються у наших серцях. Заростають травою, деревами, кущами опромінені села. Вони порожні, мертві. Трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців.
 Саме на цю тему для школярів був проведений екологічний діалог «Нехай Чорнобильська біда остання буде на планеті». Бібліотекарі центральної районної бібліотеки розповіли  присутнім  про масштаби Чорнобильської катастрофи,  згадали про героїв – чорнобильців,    які  в  перші хвилини біди стали на захист людства з невидимим ворогом,    ознайомили з наслідками чорнобильської катастрофи. В ході заходу будо запропоновано переглянути відеофільм по темі.

понедельник, 22 апреля 2019 г.

Всесвітній день Землі



 Традиційно в квітні відзначають Всесвітній день Землі. Охорона природного середовища є на сьогодні першочерговим завданням людства, бо загибель навколишнього світу неминуче призведе і до загибелі людей.  Збереження життя на Землі вимагає  від нас почуття загальної відповідальності.
          Сьогодні досить гостро стоїть проблема екологічного просвітництва. Що ми можемо зробити, щоб зберегти природу? Яких зусиль докладає кожен із нас для цього?
 Центральна районна бібліотека не  стоїть осторонь цієї проблеми. У відділі обслуговування дітей та юнацтва оформлено книжкову виставку  «Хай квітує Земля». Представлені для перегляду науково – популярна література, довідники, енциклопедії, навчальна література знайомить користувачів бібліотеки з наслідками впливу діяльності людини на довкілля, методами і засобами охорони навколишнього середовища, рослинами і тваринами, занесеними в Червону книгу. Людина і природа живуть в одному світі, їх не можна розділити, світ природи – це живі істоти і ми повинні їх берегти, як власне життя.

Традиції та обряди ромів



Роми ромська етнічна меншина,  яка проживає на території України.  За деякими даними в нашій країні проживає п’ятнадцять етнічних груп ромів.
Від самого народження роми підпорядковуються законам і звичаям, що формувалися протягом століть. Життя ромів, які щоразу переміщувалися з місця на місце, їхні поневіряння впливали на елементи ромської культури. В основному представники ромської національності мешкають в  Закарпатті, Одеській,  Донецькій області і в Криму.
В рамках проведення плану заходів щодо імплементації Конвенції про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження в читальній залі центральної районної бібліотеки проведено віртуальну подорож «Традиції та обряди ромів». Завідувач читальною залою Юлія  Разенкова  розповіла присутнім про те, як ромам вдалося упродовж століть зберегти свою мову, традиції, культуру,  та  як живеться сучасним ромам в Україні. Наприкінці заходу запропонувала переглянути відеофільм по темі.

понедельник, 15 апреля 2019 г.

Всеукраїнський Тиждень дитячого читання


Щороку, саме в березні, коли так привітно світить весняне сонце, розпочинається Всеукраїнський Тиждень дитячого читання. Це свято читачів і бібліотеки, яке допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою.
 В Куп’янській централізованій бібліотечній системі він був неймовірно насиченим,  захоплюючим,  пройшов яскраво і цікаво. Усі бібліотеки долучилися до подій Тижня. Діти брали участь у літературних ранках, конкурсах, вікторинах,  літературно – музичних композиціях. Було оформлено яскраві книжкові виставки, перегляди літератури.
 В рамках Всеукраїнського Тижня дитячого читання бібліотекарями центральної районної бібліотеки для школярів проведено калейдоскоп літературних казок «Казкова скринька», літературний коктейль «Смак української книги», ігрову мандрівку «Веселий ерудит». Діти поринули в загадковий світ не тільки класичної літератури, а і сучасних українських авторів, ознайомилися із розмаїттям цікавих українських і зарубіжних казок.
 Не залишила байдужими читачів яскрава книжкова виставка – привітання    «Книга - іменинниця», на якій представлені книги – ювіляри 2019 року.