Powered By Blogger

среда, 29 апреля 2020 г.

Письменники – ювіляри


В квітні виповнилося 145 років від дня народження Рафаеля Сабатіні – всесвітньо відомого письменника італійського і англійського походження. Його батьки були оперними співаками. Змалечку він досконало розмовляв п’ятьма мовами, ще в дитинстві пристрастився до книг і згодом почав писати англійською мовою. Перша проба пера Рафаеля була в швейцарській школі, а з середини 1890 – х років він зумів зацікавити своїми романами і оповіданнями головні англійські журнали. У 1904 році вийшла перша книжка, а в 1905 році, після виходу другої, Сабатіні відмовився від комерційної кар’єри і цілком присвятив себе літературі.
До письменника прийшов успіх з виходом роману «Скарамуш», який розповідає про часи Французської революції. Книга стала міжнародним бестселером. Ще більший успіх Рафаелю Сабатіні принесла трилогія «Одісея капітана Блада». Письменник створив чарівний образ корсара – джельтмена, далекого від злості, несправедливості. В 1935 році «Одісея капітана Блада» була екранізована.  
Англійського письменника Рафаеля Сабатіні можна вважати хрещеним батьком тисяч суперменів, героїв сучасних бойовиків, якими зачитуються діти й підлітки всього світу. Книжки про пірата Сабатіні читалися з ліхтариком під ковдрою. Галєони і фрегати , шторми й затишні гавані , куди кораблі заходять для ремонту, торговці райськими фруктами, гарматні залпи ескадр і поєдинки на шпагах - цей захоплюючий світ пригод і незабутніх подорожей не втрачає актуальності і в наш час.








четверг, 23 апреля 2020 г.

Чорнобиль: трагедія, подвиг, застереження



З кожним роком все далі відходять в минуле події, пов’язані з аварією на Чорнобильській АЕС – найбільшою в світі техногенною та екологічною катастрофою. 26 квітня стався вибух, який зруйнував життя тисячам людей і утворив багатокілометрову зону відчуження, а для переселенців і самих ліквідаторів Чорнобиль назавжди залишатиметься незагоєною раною.
Працівники центральної районної бібліотеки запрошують усіх бажаючих переглянути віртуальну книжково – ілюстративну виставку «Чорнобиль: трагедія, подвиг, застереження», на якій представлено збірники документів, публіцистична та художня література, де детально описуються події на ЧАЕС у день аварії, подвиг ліквідаторів – чорнобильців, гіркі наслідки катастрофи для України і світу, а також низка публікацій про соціальні, екологічні та економічні проблеми, пов’язані з аварією на ЧАЕС.











четверг, 16 апреля 2020 г.

Великдень іде – свято в душі несе



З приходом весни наближається одне з головних християнських       свят –  Світле Христове Воскресіння, яке споконвіку символізує перемогу життя над смертю, доброти над злом, уособлює примирення і прощення. Воно нагадує нам про любов і милосердя, страждання і біль, одвічні людські цінності.
Пасха в першу чергу світле сімейне свято, яке також означає і довгоочікуваний перехід від зими до весни і всі ми чекаємо його з піднесеним настроєм, надіями та сподіваннями.
До Великодніх свят у центральній районній бібліотеці оформлено віртуальну книжкову виставку, на якій представлено книги, періодичні видання із яких можна дізнатися про історію виникнення свята, що потрібно покласти у великодній кошик, та смачні рецепти приготування святкових страв. В книгах етнографів О. Воропая та В. Скуратівського розповідається про народні традиції та національні особливості відзначення Великодня.


















вторник, 14 апреля 2020 г.

Письменники – ювіляри



В квітні виповнюється 100 років від дня народження Григорія Михайловича Тютюнника – українського  письменника.
У літературу він прийшов уже зрілою людиною після серйозних життєвих університетів. Найдорожчою темою й ідеалом письменника були і залишаються доброта, самовідданість і милосердя людської душі в найрізноманітніших проявах.        
Писати  Григорій почав рано, ще в шкільному віці, друкувався в районній газеті, а перші журнальні публікації припадають на початок навчання в університеті. Творчий доробок митця складають збірка оповідань «Зоряні межі», «Хмарка сонця не заступить», «Журавлині ключі», та інші. В які б обставини не потрапляли малолітні герої письменника, вони ніколи не перестають бути людьми, несуть доброту в своїх душах і прагнуть зігріти ним інших.         
Роман Тютюнника «Вир» посідає особливе місце як у творчості прозаїка, так і в історії українського письменництва. Його поява стала справжньою подією в літературному житті. Автору вдалося створити широке епічне полотно, густо населене різноманітними персонажами, в межах якого порушувались як гостро актуальні, так і вічні проблеми людського буття. Твір «Вир» був відзначений Шевченківською премією.





воскресенье, 12 апреля 2020 г.

Всесвітній день авіації і космонавтики



12 квітня весь світ відзначає День авіації і космонавтики і Міжнародний день польоту людини в космос. Саме в цей день відбувся історичний політ Юрія Гагаріна на орбіту Землі, що відкрив нову епоху в освоєнні космосу людиною. Сотні мільярдів планет, зірок і галактик, тисячі світлових років – неймовірні простори відкрилися людству!
Україна і космос – нероздільні. Зв’язок цей міцно встановлено на зорі космонавтики. Українське походження мали такі творці теорії польотів у світовому просторі як Костянтин Ціолковський, Юрій Кондратюк, Микола Кибальчич.
Цікаві факти про космос, таємниці і загадки Всесвіту, чи є життя на інших планетах? - відповіді на ці питання можливо отримати здійснивши цікаву захоплюючу віртуальну космічну подорож сторінками улюблених видань для всієї родини.














четверг, 9 апреля 2020 г.

Шановні користувачі бібліотеки!


Під час  карантину працівники  центральної районної бібліотеки для  Вас  організовують цикли віртуальних виставок, переглядів літератури.  Всі бажаючі  можуть отримати консультації та довідки  по краєзнавству, літературознавству  за телефоном (0.57.42) 5.33.42 та на  нашій сторінці у Facebook. https://www.facebook.com/kupyansk.biblioteka

Письменники ювіляри 2020 року
         9 квітня виповнюється 85 років від дня народження  Тамари Коломієць,  відомої дитячої письменниці, журналіста, автора багатьох історико – пригодницьких повістей.
 Перша збірка лірики Тамари Коломієць «Проліски» з’явилася , коли авторка мала 21 рік. Тоді ж молоду поетесу прийняли до  Спілки письменників.
 Тамара Коломієць пише вірші, казки, загадки, скоромовки, небилиці.  Твори автора - ліричні образні, ритмічні, пізнавальні, актуальні в роки їх написання й донині. Вони про любов до землі та праці, красу природи, людську доброту, дитячу допитливість і вигадливість.
 Твори Тамари Коломієць перекладено англійською, польською, угорською, та іншими мовами народів світу.
 Вона активно пише і спрацьовує  з популярним журналом «Пізнайко». Нещодавно «Веселка» перевидала її «Веселе місто Алфавіт», «Абетка»,  «Зоопарк від А до Я» Чимало віршів Тамари Коломієць перекладено на  музику.  Тамара Коломієць – щаслива мати і бабуся. Вона має двох дочок і шість онуків. Письменниця продовжує працювати на літературній ниві і тішить малечу своїми книжками.