Powered By Blogger

понедельник, 20 февраля 2012 г.

Війна у кожного своя


           Засинають піски – невблаганно, пекуче і сухо,
           А у флягах – ні грама, ні краплі води.
           І прицільним свинцем огризаються „духи”,
           Смерте, одведи, одведи, одведи...
      15 лютого в нашій країні відзначають скорботний День пам’яті воїнів-афганців. Всі ті, хто воювали на афганській землі і повернулися з Афганістану і ті, хто назавжди залишилися там, і ті, хто вірили в перемогу – довго чекали цього дня – 15 лютого 1989 року. Десять років йшла неоголошена війна. У тому поході обірвалися тисячі життів молодих радянських воїнів.Часто це були хлопчаки, яких іноді тягнуло на дитячі забави, але конституційний обов’язок зробив їх солдатами. А солдати не обговорюють накази. Вони їх виконують. Там, в ущелинах і на перевалах гористого Афганістану воїни-інтернаціоналісти довели: вони гідні продовжувачі слави ветеранів Великої Вітчизняної війни, вони – умілі їх учні. Вірність бойовій дружбі, готовність пожертвувати собою заради товариша, безстрашність у бою , винахідливість у скрутній обстановці – це риси воїнської майстерності і доблесті були постійними супутниками цих по суті хлопчаків, одягнутих у військову форму.
     Через горнило Афганістану пройшло і 326 воїнів – уродженців Куп’янщини. З них 9 не повернулося до батьківських осель, згоріло в полум’ї тієї несправедливої і незрозумілої для них війни, 17 отримали поранення і контузії різної тяжкості, 7 стали інвалідами.

     В школах, де вчилися воїни-афганці, установлені меморіальні дошки. В сільських бібліотеках оформлені стенди, куточки, книжкові виставки: „Боль моей души – Афганистан”, „Війна у кожного своя”, „Ні могили, ні хресного знаку”, „Вічно і поіменно – в наших серцях”.
    В бібліотеках району проведені різні заходи, присвячені чим трагічним подіям. Так, в професійному аграрному ліцеї працівниками районної бібліотеки було проведено інформаційну годину „Ми будемо довго пам’ятати і вам забути не дамо”. Уважно слухали юнаки і дівчата про мужність і безстрашність воїнів, які були ненабагато старшими за них. І всі вони зрозуміли, що війна – це безумство, це невиправдана жорстокість, це безутішна старість і сльози матерів.

    15 лютого в районному Домі культури до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав відбувся фестиваль патріотичної пісні „Живи і пам’ятай”. Центральна районна бібліотека підготувала до цієї дати  книжкову виставку „Війна у кожного своя”, на якій були представлені книги про війну в Афганістані, портрети наших земляків, які загинули, виконуючи свій інтернаціональний обов’язок, фотографії учасників бойових дій.

    В Кругляківському бібліотечному філіалі  проведений урок мужності „На спаленій землі Афгану твої герої, Україно, полягли”, в Курилівському-1 – літературна година „Болит в душе Афганистан”, в Петропавлівському – урок мужності „Бой гремел в окресностях Кабула”, в Ягідненському філіалі – бесіда „Відлуння афганських гір”.
     Вічний вогонь пам’яті не згасає над воїнами-інтернаціоналістами. Він попереджує, він закликає: не місце війнам в житті людей! Хай чорну війну навічно переможе світлий, чистий, ясний мир!

понедельник, 13 февраля 2012 г.

Цікаві зустрічі в клубі „Сударушка”



    4 листопада 2011 року в центральній районній бібліотеці розпочав свою діяльність  літературно-пізнавальний клуб «Сударушка». В зручному приміщенні  читальної зали центральної районної бібліотеки зібрались жінки різних професій – медичні працівники, вчителі, бібліотекарі та інші, в основному, люди похилого віку, пенсіонери.
    На своєму першому  засіданні члени клубу познайомились один з одним, обговорили тематику і періодичність подальших зустрічей, вибрали Раду клубу, утвердили Статут клубу, а також  дуже цікаво  і творчо поспілкувалися і вирішили, що девізом  клубу будуть слова, які відповідають сенсу нашого життя «В молодості ми живемо, щоб любити, в зрілому віці ми любимо, щоб жити».
    З того часу вже стало традицією два рази на місяць, в п'ятницю,  збиратися  в читальному залі районної бібліотеки на засідання клубу „Сударушка”. Головує на засіданнях Разенкова Юлія Ігорівна, завідуюча читальним залом, яка і пропонує тематику дня присутнім.
    Так, 18 листопада 2011 року до нас завітала наша землячка Ольга Білоножко, яку на Куп’янщині добре знають як поетесу Ольгу Вербу і як співачку вокального гурту „Слобожанка”. Вона читала нам свої вірші, а ми зачаровано слухали, бо кожен рядок її поезії проникав до душі, до серця присутніх. Велике спасибі цій чудовій жінці за її зворушливу творчість, а також тим людям, які не байдужі до її поезії. І в першу чергу, Головановій Наталії – редактору газети „Український формат”, газетам „Вісник Куп’янщини”, „Десятка” за те, що дають змогу познайомитися куп’янчанам з творчістю Ольги Білоножко. Дуже хотілося б, і ми, члени клубу „Сударушка” надіємося, що спільними зусиллями за допомогою спонсорів нарешті вийде в світ збірка поезії Ольги Верби, яка до речі, стала членом нашого клубу.
    А другого грудня „сударушки” зустрічали Ларису Говорову, представника фірми „Оріфлейм”, яка нам дуже цікаво і зрозуміло порадила, як правильно користуватися косметичними засобами щодо догляду за шкірою обличчя, рук та волоссям. Ця тема дуже актуальна для нас і ми вдячні Ларисі за її корисні поради.
Тематика засідань нашого клубу різноманітна. Це відео-екскурсія „Місто, в якому ти живеш”; новорічні посиденьки; година спілкування „Життя на 101%”, великодні зустрічі, обговорення про користь трав та очищення організму; літературна  година „ Пам'ять , якій не буде кінця”; „Осінь очима поетів”; також наші жіночки поділяться найулюбленішими рецептами страв і розкриють свої таланти з рукоділля, а бібліотека організує виставку їхніх робіт. В планах нашої роботи навчити наших „сударушек” користуватися комп'ютером, Інтернетом. Також на засіданнях будуть звучати улюблені пісні та музичні твори наших жінок.
   Двері нашого клубу, як і бібліотеки, завжди відкриті для вас. Ласкаво просимо до нашої „Сударушки”!


вторник, 7 февраля 2012 г.

Відкриття нового приміщення бібліотеки в с. Курилівка 1


                 Живе бібліотека у селі
                 Для того, щоби серцем зрозумів ти,
                 Що хліб і книга – на однім столі-
                 Як щастя і добро, повинні жити                

    27 січня гостинно відкрила двері для своїх читачів сільська бібліотека у військовому містечку. За ініціативою Курилівського сільського голови і підтримки Куп’янської райдержадміністрації, районної ради, відділу культури і туризму, КП „Військове містечко” сільська бібліотека отримала нове приміщення, де тепло, світло, затишно. Багато зусиль щодо ремонту приміщення, перевезення обладнання та бібліотечного фонду, наданню бібліотеці сучасного інтер’єру приклали, в першу чергу, завідуюча бібліотекою Теплякова В.М., працівники районного відділу культури і туризму та центральної районної бібліотеки, завідуючий сільським клубом Калайда В.Ф., працівники Оливенської та Курилівської сільських бібліотек, працівники КП „Військове містечко” і мешканці цього села.
    І ось урочистий момент настав. На свято в бібліотеку приїхали поважні гості: 

голова Куп’янської районної державної адміністрації Ківшар Г.В., його перший заступник Білозерський В.І., начальник відділу культури і туризму Користіна І.В., директор централізованої бібліотечної системи Подкопаєва І.М., Курилівський сільський голова Серпокрил В.В. На урочистостях були також присутні директор Курилівського ліцею Синельник В.В., завідуюча Курилівським центром соціально-побутової адаптації Донцова М.О., а також читачі бібліотеки.
   
Кожен з керівників говорив теплі слова про бібліотеку, про книги, про значення бібліотеки в житті кожного українця, всі бажали бібліотеці успіху і розвитку, а Геннадій Володимирович Ківшар пообіцяв читачам бібліотеки, що зробить все від нього залежне і комп’ютер з Інтернетом в бібліотеці буде. Завідуюча бібліотекою одержала від гостей подарунки, в основному книги та квіти,


а маленькі читачі бібліотеки – учні 3-го класу Курилівського ліцею, подарували вірші та пісеньку про бібліотеку. 

Зі словами вдячності до всіх присутніх і, в першу чергу, до керівництва району звернулась Валентина Михайлівна Теплякова – завідуюча бібліотекою і пообіцяла, що читачам тут будуть завжди раді і кожен з них одержить необхідну інформацію.




понедельник, 6 февраля 2012 г.

Організація книжкових виставок – це наука і мистецтво



    Під такою назвою в Куп’янській районній бібліотеці був проведений майстер-клас по організації книжкових виставок. Завідуюча читальної зали ЦРБ Ю.І.Разенкова розповіла працівника сільських бібліотек про важливе значення в роботі бібліотек організації книжкових виставок, їх класифікацію по видам, про інноваційні підходи в оформленні виставок, їх наочність, доступність, актуальність.
    В Куп’янській ЦБС велика увага надається організації книжкових виставок, за допомогою яких тематично розкриваються бібліотечні фонди. Досвідом оформлення виставок поділилися працівники сільських бібліотек: Теплякова В.М., Демидова І.Г., Чекаліна Н.В., Конарєва Л.А., Казарєзова Н.І. Слайди з кращими виставками були показані всім присутнім