Powered By Blogger

четверг, 27 апреля 2017 г.

Гіркий подих чорного полину


Чорнобиль... Мертва зона... Полин – трава. Сьогодні такі слова гірким болем  звучать у  наших серцях.
26 квітня 1986 року, тридцять один рік  тому, сталася масштабна катастрофа і жахлива трагедія на Чорнобильській АЕС.   Багато людських доль обпалила своїм смертоносним сяйвом Полинова зоря.  Час невблаганний… спливають роки, і скільки б  їх не минуло , все одно слово  «Чорнобиль» полум`янітиме чорним вогнищем скорботи і  залишиться частиною нашої історії.
          До цієї трагічної дати в центральній районній бібліотеці оформлені книжкові виставки «Чорнобиль – біль України», «Чорнобиль –  чорний спомин, вічний біль», «Під чорним крилом біди».   Для ознайомлення запропоновані художня література, періодичні видання, фотоматеріали, спогади очевидців тих подій, які розповідають і знайомлять із найстрашнішою в історії техногенною катастрофою.
 «Гіркий подих чорного полину» під такою назвою проведена година пам`яті  в професійному аграрному ліцеї.  Бібліотекарі центральної районної бібліотеки  розповіли  студентам 1, 2 курсів  про страшні наслідки Чорнобильської катастрофи  і про те,  що трагедія має бути пересторогою для всього людства.   Присутні вшанували пам`ять загиблих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС хвилиною мовчання.





вторник, 18 апреля 2017 г.

Світле Христове Воскресіння


Великдень – одне із головних весняних свят, яке несе з собою віру, надію і любов, а також символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою. В даний час Пасха займає дуже важливе місце в житті багатьох людей. Ми повертаємось до наших витоків, до віри.
 До цього величного свята в центральній районній бібліотеці  представлена виставка великодніх писанок. В експозиції – творчі роботи учасників гуртка «Друзі книги» та користувачів бібліотеки.
 Книжкові виставки «Світле  Христове Воскресіння» та   виставка – інсталяція «Христос Воскрес! Усе радіє» знайомлять користувачів бібліотеки із витоками мистецтва писанкарства та символікою писанкового розпису.
Яскраві книги українських етнографів   розповідають  про  національні особливості українських Великодніх свят  та   весняні народно – календарні звичаї  та повір`я нашого народу.
  «Так натхненно дзвонять дзвони Великодн»і -  під такою назвою в професійному аграрному ліцеї для  студентів  1 курсу проведена година духовності.  Бібліотекарі центральної районної бібліотеки розповіли про історію свята, народні  прикмети, пов`язані із Великоднем та ознайомили із ілюстраціями приватних колекцій писанок.




четверг, 13 апреля 2017 г.

Зіркове небо нас таємницями манить


12 квітня   людство  відзначає Всесвітній  день авіації і космонавтики.  Це день тріумфу науки і техніки, гордість за великі досягнення, які відкрили епоху польоту людини у космос.  
Космічна мандрівка «Зіркове небо нас таємницями манить» проведена для учнів 3 класу загальноосвітньої школи №4.  Бібліотекарі центральної районної бібліотеки розповіли дітям, як починався шлях до освоєння космосу і підготували унікальну віртуальну прогулянку космічними просторами. Кожен відчув себе справжнім космонавтом.
  Учні  ознайомилися із планетами  Сонячної системи,  цікавими фактами про космос, взяли участь у конкурсі «Капітани» та   грі  «Пояс Астероїдів».  Захід завершився переглядом документального фільму     по темі.   


Опалені душі і серця


Щорічно, 11 квітня світ відзначає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Саме в цей день в 1945 році в’язні Бухенвальда  підняли повстання проти нацистів та вибороли свою свободу й отримали шанс на життя.
До цієї пам`ятної дати в читальній залі центральної районної бібліотеки  оформлена книжкова виставка  «Опалені душі і серця». На ній представлені  документальні матеріали, нариси, свідчення очевидців, які дивом урятувалися. Концтабори – останній круг нацистського  пекла. Тут смерть очікувала   в`язнів на кожному кроці.  Тортури, фізичне знищення,  нещадна експлуатація в якості робочої сили, крематорії, газові камери -  все це пережили  ті ,  хто  із сторінок представлених видань  звертається до  нас  і  до тих, хто прийде після нас, з попередженням -   не забувати  про загиблих і  про ті тяжкі страждання і випробування, які випали на їхню  долю у роки минулої війни.


Жартуємо разом

\
1 квітня –  День гумору,  чудовий весняний день,  який святкують в багатьох  країнах.   Добре, що раз на рік  можна безтурботно пожартувати  і ніхто не застрахований від дружньої  витівки чи розіграшу.
          В читальній залі центральної  районної бібліотеки   для учасників клубу «Романтик», гуртка «Друзі книги» та всіх, хто любе  щиро посміятися  проведена  гуморина «Жартуємо разом». Бібліотекарі підготували веселі і цікаві конкурси, вікторини, ігри.   На захід були запрошені   учасники  театрального гуртка «Браво». Вони  зачитали гуморески і  показали присутнім сценки із шкільного життя. Всі  отримали багато позитивних емоцій і зарядилися гарним настроєм.

   

Всеукраїнський тиждень дитячого читання

 Щороку, навесні, в бібліотеках України свято – Всеукраїнський тиждень дитячого читання.    Читачі  його люблять і чекають. Спілкування з книгою завжди несе радість.  Це час дивовижного книжкового розмаїття:  конкурсів, літературних подорожей,  ігор, вікторин, зустрічей з новими книгами.
          Цікаві літературні ігри «Королівство цікавих книг» та «З днем народження, книго!»  підготували бібліотекарі центральної районної бібліотеки для  своїх читачів - учнів 7, 9 класів загальноосвітньої школи № 1.

          Діти взяли участь в вікторині по улюбленим книжкам, із складів складали назву відомих книг, грали в ігри «Впізнай книгу», «Хто де живе».
         Змінюються покоління, а мудрі книги живуть і знову вчать людей бути добрими, чуйними і справедливими. Зацікавили   учнів і  книги – ювіляри, які  ще  читали  їх дідусі і батьки. До уваги присутніх представлена підбірка найкращих і найвідоміших  книг, серед яких: Сент – Екзюпері  «Маленький принц», Ж. Верн «Навколо світу за 80 днів», Хемінгуей Е. «Старий і море» та інші.    
  Завідуюча читальною залою ознайомила   учнів з новою  літературою  сучасних українських і зарубіжних авторів різної тематики і жанрів.
Чи є на світі людина, яка хоча б раз у житті не мандрувала країною казки? Напевно, ні. У дитинстві всі мріють  познайомитися із добрими феями,  чарівниками,  кожен хоче мати чарівну паличку.
 В рамках проведення Всеукраїнського тижня дитячого читання працівники  центральної районної бібліотеки  завітали  в  гості до учнів 4 – го класу загальноосвітній школі №1.

Розпочали подорож країною казки дві команди. Вони змагалися  між собою  в  конкурсах  «З якої казки», «Так – Ні», «В казковому розмаїтті». 
 Діти з великим захопленням здійснили подорож  сторінками улюблених книг і  продемонстрували чудові знання   українських  та  зарубіжних казок.  Літературна подорож показала всім учасникам, що казка – це глибокий колодязь мудрості, який неможливо вичерпати, він завжди сповнений розуму і доброти.
 Книга – казкове віконце, через яке можливо поринути у чарівний світ невідомих країн. Книга   знайомить нас  із героями, що втілюють доброту, милосердя, мужність і красу.  Вона  може повернути радість до життя і віру в те, що  рано чи пізно все буде добре. 
          В рамках проведення Всеукраїнського тижня дитячого читання в відділі обслуговування дітей та юнацтва центральної районної бібліотеки оформлена книжкова виставка  «Веселка книжкових сторінок». На  ній представлені відомі і улюблені книги – ювіляри  дитячих  письменників , які залишили яскравий слід в історії світової культури.

  Є в літературі імена, які знайомі  як дітям  так  і  дорослим і супроводжують їх все життя.
 Г. Бічер – Стоу Роман «Хатина дядька Тома».  Став  одним із бестселерів ХІХ століття, і  звернув  увагу суспільства до проблеми ліквідації рабства.
 Ж. Верн «Діти капітана Гранта».  Роман став першою книгою трилогії до якої входять «20 000 льє під водою», і «Таємничій острів».
  Немає жодної людини, яка б в дитинстві не читала казки і не чула прізвища одного із найкращих казкарів світу – Шарля Перро. Всесвітню славу йому принесли «Червона шапочка», «Кіт у чоботях», «Спляча красуня».  Їх і в наш час  люблять і читають діти.
Секрет   дивовижних книг К. Чуковського «Мийдодір», «Муха – Цокотуха», «Тараканіще»   в тому, що  автор  умів відчути себе дитиною, перейнятися дивовижним почуттям дитячої радості і життя.
 Хто не знає детективних  повістей К. Дойля «Записки про Шерлока Холмса».   Створений автором образ Шерлока  Холмса так само безсмертний,  які і  герої  творів Д. Толкіна, Л. Керролл, А. Ліндгрен, А. Мілна. Ними захоплюється не одно покоління маленьких читачів усього світу.
  Всеукраїнський тиждень дитячого читання пройшов також в усіх сільських бібліотечних філіях:
  В Гусинській   бібліотечній  філії   тиждень розпочався з літературного вернісажу  «Книга - мудрий старий  друг, книга знає все навкруг», в якому  взяли  участь учні 3 та 7 класів  Гусинської  загальноосвітньої школи.   Для учнів 3 класу була проведена  правознавча година «Казки читаємо - права вивчаємо».   Огляд літератури   «Яке ж воно класне -  читання позакласне» по творам Всеволода Нестайка  та подорож по сторінкам періодичних видань проведені для  самих  маленьких читачів  бібліотеки.   Були оформлені книжкові виставки   «Скільки народів - стільки казок», «В гості до дитячих газет і журналів»,  «Про все на світі»,  «Сучасна юнацька книга» та «Книги  - ювіляри 2017 року».
          Петропавлівська сільська бібліотечна філія взяла участь в літературному конкурсі читців «Знов починається весна», який проводився в загальноосвітній школі для учнів початкових класів. Діти декламували вірші про весну, природу, перші весняні квіти.  Також в бібліотеці проводилася акція «Подаруй бібліотеці книгу».



 В Ягідненській бібліотечній філії тиждень пройшов під гаслом «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає».   Урочисто відкрили тиждень маленькі читачі бібліотеки – учні 1-4 класів загальноосвітньої школи. Вони взяли участь в вікторині  і ерудит – лото по улюбленим казкам «Казковий калейдоскоп».   
Непомітно та цікаво промайнув час для учнів  5 класу при проведенні екскурсії по бібліотеці «Добрий день, книжкова країно», та віртуальної подорожі в історію екранізації книги «Зі сторінок на екран».
 Для учнів 8,9 класів проведена вікторина «Найрозумніший», в якій діти  показали гарні знання і ерудицію по прочитаним творам зі шкільної програми.