Powered By Blogger

понедельник, 21 декабря 2015 г.

Зустрічаємо Святого Миколая.

День Святого Миколая – найулюбленіше свято українських дітлахів. Щороку в ніч на 19 грудня приходить Святий Миколай у кожну родину з миром і дарунками. Для маленьких стає чарівною казкою, коли з’являється він вночі і кладе в чобіток чи під подушку такі бажані гостинці.
Вже традиційно на День Святого Миколая в центральній бібліотеці зібралися діти із прийомних сімей району. Святковий захід для них підготували працівники районної бібліотеки та служби у справах дітей районної державної адміністрації.   
         Чудовий настрій подарували дітям казкові герої у виконанні Казарєзова Яна, Бало Оксани, Мартиненко Оксани – учнів Кіндрашівської  школи, Гайворонської Валерії та Іванової Карини з Подолянської школи.
         Діти із задоволенням читали вірші біля ялинки, присвячені Святому Миколаю, активно брали  участь в розважальній програмі: іграх, конкурсах, вікторинах, яку для них підготувала ведуча заходу Кучер Вікторія. Прийшов в гості до дітей з подарунками Святий Миколай, якого діти з радістю зустрічали.
         На святі були присутні заступник голови районної державної адміністрації Польоха О.І., голова районної ради Ківшар Г.В., протоієрей Свято-Миколаївського Собору отець Анатолій, які привітали всіх присутніх зі святом, побажали щастя, здоров’я, мирного неба та подарували кожній дитині подарунок.




четверг, 10 декабря 2015 г.

Година спілкування « Взаємовідносини батьків та дітей».

10 грудня 2015 року для студентів медичного коледжу імені Марії Шкарлетової  проведена година спілкування « Взаємовідносини батьків та дітей».
 Сім`я відіграє в житті людини велике значення. Адже саме в  ній починається виховання майбутньої людини, спілкування та перше пізнання світу дитиною.
         Працівники центральної районної бібліотеки для обговорення підготували такі питання: роль батьків в житті дитини, важливість правильних стосунків між батьками і дітьми, конфлікти у взаємовідносинах батьків і дітей та шляхи їх вирішення.
          Розвернулася цікава дискусія.  Юнаки і дівчата висловили різні точки зору   із поставлених запитань.  Кожен із виступаючих привів приклад  із власного життя.

Учасники зустрічі  зробили  висновки, що родину зміцнює довіра, взаємоповага і взаємодопомога,  необхідно безперервно будувати взаємовідносини між батьками та дітьми  і бути відповідальними.


Тиждень права.

        В рамках проведення Всеукраїнського Тижня право на базі центральної бібліотеки відбувся спільний захід місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та міськрайуправління юстиції за участю районної громадської організації «Ветеран».
   Засідання «круглого столу» пройшло під гаслом «Память героїв воїнської слави» на тему «Порядок отримання первинної та вторинної правової допомоги.
   Перед присутніми виступали директор міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Пухтаєвич Є.В. та провідний спеціаліст міськрайуправління юстиції Шепілова Л.Д.

   Працівники районної бібліотеки запропонували учасникам заходу в вирішені будь-яких питань скористатися ресурсами бібліотеки, в тому числі і послугами Інтернет-центру, а також за бажанням пройти безкоштовне навчання користування компютером в тренінговому центрі бібліотеки.

понедельник, 30 ноября 2015 г.

Чорний птах голодомору

На початку ХХ століття  Україна зазнала одну з найстрашніших трагедій – Голодомор.  Країна втратила мільйони своїх дітей.   Голодомор приніс багато горя.
 До Дня пам`яті жертв Голодомору 1932 - 1933 років в усіх  бібліотеках Куп`янської централізованої бібліотечної системи проведені різноманітні заходи: години пам`яті, години скорботи, урок – реквієм, оформлені книжкові виставки, виставки – пам`яті: «Запали свячу пам`яті», «Голодомор на Україні», «Страчені голодом», «Вогонь скорботи в серцях», «Голод – це найстрашніше».
           Так, працівники центральної районної бібліотеки для учнів професійного аграрного ліцея  провели  годину скорботи «Душі загиблих стукають в наші серця».   Ознайомили із  причинами і наслідками жахливої трагедії, спогадами і свідченнями очевидців, хто у своїй пам`яті через все життя проніс ці страждання і біль.
          Також до цієї  сумної дати в  районній бібліотеці представлені книжкові виставки «Свіча пам`яті», «Годину трагічну вшануємо разом», «Чорний птах Голодомору».  Документальні, фактографічні та публіцистичні видання про геноцид українського народу та художня література по темі розкривають весь трагізм страшної трагедії  для нашого країни.
Згадали тяжку долю українського народу, на яку випали страшні випробування голодом і учні 5 – 7 класів Петропавлівської загальноосвітньої школи. Для них завідуюча сільською бібліотечною філією провела годину пам`яті «І свічка палала в скорботі».
          Вшановуючі пам`ять жертв Голодоморів, в Грушівській бібліотечній філії проведено вечір пам`яті «Стежини скорботи: голодомор на Україні».   Присутні ознайомилися із документами і матеріалами, які дали змогу усвідомити, наскільки були страшні події того часу.
  Години пам`яті «Скорботна пам`ять поколінь» та «Чорний птах Голодомору» провели для своїх читачів  Новоосинівська і Кругляківська бібліотечні філії.   Відвідувачі ознайомилися із трагічними сторінками тих страшних подій української історії. В ході заходів були презентовані книжкові виставки «Схилимо голови в скорботі» та «Чорні крила Голодомору»
 Ми повинні знати історію свого народу. Голодомор стосується кожного із нас і пам`ять про нього має бути вічною.

среда, 25 ноября 2015 г.

Вони воювали за Батьківщину

25 листопада 2015 року в читальній залі Куп`янської районної бібліотеки відбулася презентація виставки однієї книги Сергія Лойко «Аеропорт».
Сергій Лойко - чудовий журналіст, чесний і самозречений, який зібрав матеріал про війну, якої не мало бути, про героїв, які не хотіли помирати.
«Аеропорт» - це не хроніка,  не розслідування, це не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. Він про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, відвагу, біль і смерть. Іншими словами про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.

четверг, 19 ноября 2015 г.

Працевлаштування та розвиток трудових ресурсів в бібліотеках

19 листопада  в читальній залі центральної районної бібліотеки  проводився тренінг «Працевлаштування та розвиток трудових ресурсів в бібліотеках», який виконується в рамках Української Ініціативи з Підвищення Впевненості та адмініструється IREX / Україна в рамках програми «Бібліоміст».     

 На тренінг були запрошені безробітні  та  внутрішньо переміщені особи.   Обговорювалися  питання по ефективному пошуку роботи, працевлаштуванню  і відкриття власної справи.
Головний методист Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки Наталія Грачова надала присутнім консультації та практичні поради, як грамотно скласти резюме, заповнити анкету при працевлаштуванні та ознайомила із найбільш популярними сайтами з пошуку роботи.  Всі присутні  заповнили анкети і отримали   роздатковий матеріал, який допоможе під час самостійного пошуку роботи.
 В тренінгу прийняла участь  Водолазька Лілія Олегівна – начальник відділу активної підтримки безробітних Куп`янського міськрайцентру зайнятості.

среда, 18 ноября 2015 г.

А мій милий вареників хоче...

 В читальній залі центральної районної бібліотеки проведена година спілкування «А мій милий вареників хоче». Вареники –  одна із найпопулярніших страв української кухні. Про історію, традиції, цікаві факти та старовинні рецепти розповіла присутнім керівник клубу за інтересами "Сударушка" Юлія Разенкова. 
Свято вареників завершилося частуванням улюбленими варениками, які власноруч приготували учасники клубу.

Квітни, мова наша рідна

13 листопада в Петропавлівській ЗОШ I-III cт. пройшов літературний конкурс читців "О мово рідна! Золота колиска!", присвячений Дню української писемності та мови. В конкурсі приймали участь учні 1-11 класів. 
    Діти ознайомилися з історією розвитку української мови, показали барвистість і красу рідного українського слова.
Ведучі свята Молодан Катерина та Чебанний Артем ознайомили присутніх з учасниками конкурсу.
        Вчитель української мови та літератури Реуцька Олена Іванівна розповіла учням, що найцінніший та найбільший скарб, що дав Господь людині -  Слово. Воно набирало сили на пергаментах Нестора - Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуй - Левицьким, Панасом Мирним та іншими видатними українцями.
Учні читали вірші Т.Шевченка, О.Олеся, Д.Павличка, В.Симоненка, Ю.Рибчинського та інших поетів. Журі в складі: голови директора школи Жадановського С.М., заступника директора  Жовтоног Н.В. та завідуючої Петропавлівскою сільською бібліотекою Ляшенко Г.В. підвело підсумки конкурсу. Кращі учні посіли призові місця і нагороджені грамотами. Хочется відмітити таких учасників: Діміденко Данило (3 кл.), Пономарьова Анастасія (7 кл.), Єрьоміна Єлизавета (11 кл.), Білогурова Єлизавета (10 кл.), Білоконь Павло(6кл.).
      Мова є душею нації, її генетичним кодом, у  її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш український народ.

вторник, 10 ноября 2015 г.

День української писемності та мови

   У день Преподобного Нестора Літописця ми відзначаємо День української писемності  та мови. Першим до нас приходить слово. З колисковою материнською піснею, доброю казкою. Мелодійна, ніжна, солов`їна – не вистачить слів, щоб описати нашу рідну українську мову.
      Мову люблять, цінують, і гордяться тим, що є українцями.
     Традиційно в цей день бібліотекарі центральної районної бібліотеки  підготували цікаві заходи.
     Літературна година «Живи вкраїнське слово, процвітай!»  проведена  для  студентів 1 – го курсу професійного аграрного ліцею.  Бібліотекарі  ознайомили присутніх із історією життя  Нестора Літописця, розповіли багато  фактів    про  визначних діячів української словесності, згадали скорботні дати на тернистому шляху  розвитку мови. Під час заходу вся краса і багатогранність української мови  прозвучали в віршах М. Рильського В. Сосюри,  Л. Українки.
       Завідуюча читальною залою Юлія Разенкова зачитала притчу про рідну мову.


         Привабливо  і змістовно для учнів 5 класу ЗОШ №1   пройшов  мовний круїз «Душа народу бринить у мові».
       Діти мандрували «країною прислівників». В конкурсі «одним словом»  грали   в мовні і літературні  ігри, а  відповідаючи на запитання завдання «криниці мудрості» школярі із задоволенням згадали вірші, вислови, приказки про рідну мову відомих українських класиків, дізналися багато цікавих фактів з історії становлення української мови.  На згадку про захід  юні мовознавці  отримали маленькі сувеніри.
          Також до  цієї дати  в центральній районній бібліотеці   оформлені книжкові виставки "Бринить, співає наша мова" та "Живи, вкраїнське слово, процвітай!". До уваги користувачів представлені історичні, документальні та художні твори про розвиток та сучасний стан української мови.






пятница, 30 октября 2015 г.

День визволення України від фашистських загарбників.

 Усе далі й далі відходять грізні роки  Другої світової війни. Наша пам`ять про тих, хто не шкодував себе, рятував рідну землю і завоював Перемогу над окупантами живе і нині.  Кожного року ми відзначаємо День визволення України від фашистських загарбників.
         До 71 – ї річниці  цієї дати в бібліотеках Куп`янської централізованої бібліотечної системи пройшли різноманітні заходи: розгорнуті книжково-ілюстративні виставки, перегляди літератури, проведені уроки історії, тематичні години, години пам`яті,  бесіди. 
«Україна в полум`ї війни», «Шляхами мужності і слави», «Вогонь війни у пам'яті народній» - під такою назвою для користувачів центральної районної бібліотеки, Просянської, Новоосинівської, Піщанської, Пристінської бібліотечних філій оформлені книжково – ілюстративні виставки. Представлені для перегляду матеріали розповіли історичну правду про переможні та трагічні дні війни, змалювали образи учасників воєнних дій.




Ознайомитися із спогадами героїв – фронтовиків, подвигами дітей- героїв, про те, як проходило визволення рідного міста, діти і дорослі змогли відвідавши уроки історії «Ваш подвиг не померкне в віках», години пам`яті «Вічна пам`ять героям», години мужності «Уклін живим, загиблим слава», бесіди «Шляхами Перемоги», які проведені в Кучерівській, Грушівській, Нечволодівській, Кислівській, Сеньківській, Колесниківській бібліотечних філіях

Бесіда – діалог «Вогонь війни у пам`яті народній» для всіх категорій користувачів проведена в Кіндрашівській бібліотечній філії.  Книжкова виставка ознайомила з історичними подіями та бойовими діями, які відбувалися на українській землі, всі присутні переглянули документальний  відео–огляд «Україна  у Другій світовій війні. Визволення».

         З кожним роком  ветеранів стає все менше  і тому ми повинні приділити якомога більш  уваги тим, хто не шкодував свого життя ради  Перемоги.

 «Тихі зорі вічної пам`яті» під такою назвою пройшла зустріч з  ветеранами в Курилівському   територіальному центрі соціальної адаптації.  Всі присутні уважно прослухали хвилюючу і правдиву розповідь Моториної Марії Миколаівни і  Зленко Віталія Тихоновича,  які згадали із сумом і гіркотою  про важкі випробування і героїчні події   в своєму житті.    Власні вірші про війну продекламував Маликов Вадим Васильович, який очолює Курилівську  організацію ветеранів. Ми низько вклоняємось ветеранам, які на своїх плечах винесли весь тягар війни.



четверг, 29 октября 2015 г.

Вікторина «У світі української літератури»

В міському територіальному центрі соціального обслуговування людей похилого віку відбулася чергова зустріч  завідуючої абонементом центральної районної бібліотеки Тетяни Шепілової  з  постійними відвідувачами.  Бібліотекар розповіла присутнім про відомих класиків української літератури, сучасних поетів та прозаїків і провела цікаву вікторину. Всі шанувальники літератури  згадали своїх улюблених літературних героїв і прийняли активну участь  у вікторині. 

Книга пам’яті мого роду

З нагоди 70-річчя закінчення Другої світової війни та Перемоги над нацизмом у Європі, Національною бібліотекою України для дітей за підтримки Державної служби України у справах ветеранів та учасників АТО, було проведено Всеукраїнський конкурс «Книга пам’яті мого роду».
 Серед тисячі Книг пам`яті, надісланих на конкурс, 200 надійшло з Харківщини, двоє учасників з Куп`янського району  стали лауреатами першого обласного туру: у номінації «Нащадки пам’ять бережуть»  Казарєзов Ян, читач  Кіндрашівської бібліотечної філії, у номінації «Я пам’ятаю. Я горджусь»  Кравчук Ірина, читач Сеньківської  бібліотечної філії.
21 жовтня у місті Харків відбулося нагорождення, де наші земляки отримали грамоти та подарунки



среда, 14 октября 2015 г.

13 жовтня 2015 року в загальноосвітній школі №1 міста Куп’янська для учнів 4 класу була проведена патріотична година «Моя Батьківщина – рідна Україна». Підготували та провели захід працівники Куп’янської центральної районної бібліотеки Авксентьєва Надія Всеволодівна та Шепілова Тетяна Петрівна. Відповідно до тематики заходу була оформлена виставка, на якій була представлена цікава література про Україну, ілюстрації краєвиду та державна символіка.
Діти із задоволенням послухали розповідь бібліотекаря про народні символи та обереги нашої держави, познайомилися з мальовничими куточками України та спробували себе у ролі маленьких поетів, склавши колективний вірш про Україну з найщиріших та найтепліших слів.
 Хлопчики та дівчатка також взяли активну участь у вікторині, поділившись на дві команди. Команда дівчаток мала назву «Червона калина», команда хлопчиків – «Козачата». Найактивніші учасники отримали заохочувальні призи.

Наприкінці заходу діти сплели  чудовий віночок навколо карти України з паперових квітів.

четверг, 8 октября 2015 г.

Літературна година «Життя і творчість М. Коцюбинського»


 Є письменники, чиї твори хвилюють і вражають не одне покоління людей. Саме до  таких митців належить український прозаїк Михайло Коцюбинський.
Знайомство з його  творчістю відбулося в міському територіальному центрі  соціального обслуговування людей похилого віку. Про життя і  літературну діяльність  видатного письменника,  громадського діяча, класика української  літератури    розповіла присутнім завідуюча абонементом Тетяна Шепілова.

Краса людських почуттів  у творах «Тіні забутих предків», «Дорогою ціною», «Харитя»,  «Коні не винні»  не залишили нікого із присутніх байдужим, тому що проблеми, які розкриває письменник у своїх творах залишаються актуальними і сьогодні.
 

четверг, 1 октября 2015 г.

Свято бібліотекарів


      Cвоє професійне свято бібліотечні працівники Куп’янської централізованої бібліотечної системи зустріли у Харкові, де відвідали екопарк Фельдмана. 
    Всім дуже сподобалось. Позитивні емоції переповнюють кожного. Приємно було побачити добре доглянутих тварин, а композиції з різноманітних хризантем викликали незабутні враження. Всі з задоволенням фотографувались на память про цю цікаву поїздку.





четверг, 3 сентября 2015 г.

Знову вересень ступив на наш поріг

Ось і промайнуло літо, і знову школярі готові до подорожі в країну знань. З початком нового навчального року бібліотекарі Куп`янської централізованої бібліотечної системи  підготували безліч цікавих заходів і запросили своїх  читачів   в світ таємничих  загадок і неймовірних пригод.
До Дня Знань в усіх бібліотеках традиційно розгорнуті книжкові виставки, перегляди літератури. В центральній районній бібліотеці оформлена книжкова виставка «Ключі знань».  Цікаво пройшли   інформаційні години  «Перший дзвоник - дзвоник надії» та «Слово до слова – складеться  мова» для учнів 1, 2 класів, які провели бібліотекарі Сеньківської і Петропавлівської  бібліотечних філій.    Екскурсію  «Перше знайомство з бібліотекою» для своїх маленьких користувачів провела завідуюча Грушівською бібліотечною філією.  Справжнє свято книги «Знання - це скарб, а книга - ключ до нього» для першокласників підготували бібліотекарі Новоосинівської бібліотечної філії. Діти відповідали на запитання вікторини,   брали участь в конкурсах. Захід пройшов весело і цікаво.
В Кіндрашівській бібліотечній філії 1 вересня пройшов патріотичний урок «Україна – єдина країна» для учнів 6 класу. Мета уроку -  ознайомлення учнів з основними подіями становлення державності України, формування відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем, виховування поваги до державних символів, шанобливе ставлення до традицій українців. Для дітей була підготовлена презентація «Моя країна», відеоролик «Мій рідний край». Всі разом співали державний гімн, приймали участь у вікторинах, декламували  патріотичні  вірші, вивчали слова відомих людей про Батьківщину, також згадували відомих людей, які відзначилися своїми досягненнями. Згадали події, які відбуваються зараз в Україні, вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Завершився урок інтерактивною вправою  «З теплом у серці». Кожен учень написав побажання Україні, та всі разом склали великий пазл  мапи України.


среда, 26 августа 2015 г.

Святкові урочистості

23 та 24 серпня в бібліотеках Купянської централізованої бібліотечної системи було багатолюдно. До Дня Державного Прапора та Дня незалежності України бібліотечні працівники Купянщини підготували багато цікавих заходів, в яких брали участь як діти, так і дорослі.
         Години спілкування, історичні мандрівки, інформаційні години, конкурси малюнків, книжкові вернісажі -  «Державні символи України», «Цвітуть неначе квіти волі знамена наші жовто-голубі», «Наш прапор як літо – блакитне небо, золоті ниви», «Моєї юності свята країна, моє життя й майбутнє – Україна», «Хай квітне єдина моя Україна», «В усіх тисячоліттях і віках нехай святиться слово Україна».
           В ці святкові дні Новоосинівська  сільська бібліотека провела годину цікавих повідомлень «Історія державних символів» для читачів 5-6 класів та літературно-музичну композицію «Хай святиться твоє, Україно, імя» для читачів старшого шкільного віку. В бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Живи Україно – єдина і вільна».
         До Державних свят – День Прапора та День незалежності України в селах Купянщини   проведені мітинги, дні сел. Так, село Пристін відсвяткувало свій 360-річний ювілей, а село Грушівка – 200 років з дня народження. В святах сел брали участь всі мешканці, але найактивнішими були працівники сільських клубів і бібліотек.
       До Дня незалежності України в Пристінській  бібліотеці  була оформлена  книжково-ілюстративна виставка «Живи, Україно, для щастя і волі» .

         

      При в ході до сільського клубу завідуюча  Пристінською бібліотечною філією підготувала виставку робіт декоративно – прикладного  мистецтва жителів села. Це, і вишивки, і вироби з паперу, і вишивані картини, і жіночі прикраси. Також були представлені фотовиставки  «Мальовничий Пристін», та «Гордість нашого села».


       Організовано дитячий конкурс малюнків на асфальті на тему «Моя Україна». Журі не очікувало такого розмаїття та краси. Всі свої мрії та дитячу фантазію діти відобразили  в своїх малюнках. Всі учасники  були нагороджені подарунками та сувенірами.

Для мешканців села та гостей  була представлена  літерно-музична  композиція «В кожнім серці зернини – ми єдина родина».
Програма свята була надзвичайно насиченою. Різножанрові та запальні виступи учасників художньої самодіяльності та виставка сільських майстринь декоративно-прикладного мистецтва не залишили байдужим нікого.

Весело, яскраво пройшов День села у Грушівці. Розважальна програма була дуже насиченою: конкурси, ігри, спортивні змагання, традиційна українська каша, святковий концерт.  Бібліотечний працівник оформила виставку робіт майстрів народної творчості та виставку малюнків юних художників «Українцями ми народилися».



       24 серпня працівники Кіндрашівської сільської бібліотеки та сільського клубу провели літерно-музичний вечір з нагоди Дня незалежності та Дня села «Україна суверенна: від витоків до сьогодення». В фойє клубу була організована книжкова виставка «Державний прапор України, як символ миру і добра».