Powered By Blogger

пятница, 27 ноября 2020 г.

День пам’яті жертв Голодомору

 


28 листопада у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам’яті  жертв Голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом  України  Голодомор 1932 – 1933 – років був визнаний геноцидом. Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території Української ССР.  

         Час невблаганний.  Місяці за місяцями, роки за роками відпливають у небуття. Тільки пам’ять назавжди залишається з нами. Тож пом’янемо сьогодні тих великомучеників нашої тяжкої історії – мільйони українських селян, жертв Голоду.

Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам’ятників жертв  Голодоморів в Україні. Не стали осторонь цієї жахливої трагедії і бібліотечні заклади району: оформлялися книжкові виставки, перегляди літератури, виставки- скорботи, виставки – пам’яті.

         В центральній районній бібліотеці  для користувачів різних вікових категорій  представлено  книжкову виставку  «Скорботна свіча пам’яті».   Зі сторінок книг, журналів, періодичних видань, художніх творів,   запропонованих для ознайомлення,  постає жахлива картина нищення української нації, розкриваються причини, масштаби та наслідки катастрофи,  приводяться спогади очевидців глибинної трагедії українського народу.

 

пятница, 20 ноября 2020 г.

День Гідності та Свободи

 


 Одне із знакових  і офіційних свят у новітній історії  України,  приурочине двом революціям,  які відбулися в Україні на початку ХХI століття й залишили визначальний і незабутній слід в історії -   Помаранчевої революції  та Революції Гідності, які стали символом Свободи і Гідності українського народу.

 Пам’ятну дату запровадили з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження й донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події, які мали місце в  нашій країні. Українці вшановують патріотизм і мужність своїх співвітчизників, які восени 2004 та в листопаді 2013, лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору.

 З нагоди свята в усіх бібліотечних закладах району оформлялися книжкові виставки, перегляди  літератури, виставки – хроніки.

 В центральній районній бібліотеці  оформлено книжкову виставку «Події, що змінили Україну».  Користувачі бібліотеки ознайомилися із літературою  з історії  Української держави, суспільно – політичних перетворень за часи здобуття державної незалежності нашою країною та  про  героїв і перебіг Революції Гідності, що пробудила в душі кожного українця нестримний потяг до свободи та волі.

пятница, 13 ноября 2020 г.

День працівників сільського господарства

 


Щорічно у третю неділю листопада  в Україні відзначається День працівників сільського господарства  – однієї із найважливіших галузей економіки  України. Свято, присвячене всім аграріям країни, було засноване в 1993 році. Тоді президент України підписав указ про заснування професійного свята всіх працівників сільського господарства, а також підприємств, які займаються переробкою сільськогосподарської сировини та виробництвом харчової продукції. Відзначення Дня працівників сільського господарства – це визнання державою звитяжної хліборобської праці на благо України, хвала мозолястим рукам селян, які знають справжню ціну хлібу, свято усіх, хто розумом і руками, серцем і душею, у селі і в місті щодня долучається до важливих аграрних справ, свято дбайливих господарів, незалежно від форм власності та господарювання.

  Шанобливе ставлення до аграріїв завжди було в Україні. Із покон віків її називали житницею всієї Європи. До цих пір основними сільськогосподарськими культурами, які вирощують українські аграрії залишаються зернові, цукровий буряк та картопля. Крім того, це свято можуть по праву відзначати також працівники фермерських господарств, які забезпечують всю країну молоком та м’ясом.

  З нагоди свята в усіх бібліотечних закладах району оформлені книжкові виставки, перегляди літератури, виставки – вшанування. В центральній районній бібліотеці представлено книжкову виставку «Славимо хліб золотий і людей працьовитих».  Для ознайомлення запропонована література по   овочівництву, городництву,  про  біологічні особливості рослин і їх розмноження, висвітлюються прогресивні технології вирощування високих урожаїв  сільськогосподарських культур.

 



пятница, 6 ноября 2020 г.

День української писемності та мови

 


Мова – душа кожної національності, універсальне надбання людства, вона є невіддільною частиною нашого життя. Українська мова - невичерпне джерело, вона мелодійна, ніжна, ласкава, порадник і вчитель тим, хто її любить і шанує.

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні. Воно було започатковане 9 листопада 1997 року Указом  Президента №1241/97 «Про день української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

За православним календарем у цей день вшановують пам’ять преподобного Нестора – літописця. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора – літописця бере початок сучасна українська мова.

З нагоди Дня української писемності та мови в бібліотечних закладах району оформлялися книжкові виставки, перегляди літератури, виставки – кросворди, виставки – привітання, тематичні виставки художньої та публіцистичної літератури.

Центральна районна бібліотека для своїх користувачів представила книжкову виставку «Мови голос чарівний». Запропонована для перегляду література знайомить із історією розвитку української мови з давніх часів і до наших днів, найвидатнішими постатями українського мовознавства та значенням української мови в житті людини.