Powered By Blogger

пятница, 18 сентября 2020 г.

День партизанської слави


 30 жовтня 2001 року Указом Президента України  «…на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період великої Вітчизняної війни 1941–1945 років, увічнення їх пам’яті…» було встановлене щорічне  відзначення Дня партизанської слави 22 вересня.

 На території України діяла величезна партизанська армія – 55 з’єднань, майже 2 тис. загонів та самостійних диверсійно – розвідувальних формувань, в яких воювали понад 500 тисяч партизанів. Серед видатних партизанських діячів найвідомішими стали С. Ковпак, П. Вершигора, М. Наумов, С. Руднев, О. Федоров, та інші. Під їх керівництвом партизани і підпільники пройшли крізь роки напруженої жорстокої боротьби, самопожертви за визволення рідної землі від ворожої навали, вони боролися за свободу своєї країни не шкодуючи ні сил, ні власного життя.

 Цей день є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у велику Перемогу над нацистськими загарбниками, відновлення історичної справедливості щодо визнання масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали.

  З  нагоди відзначення  подвигу партизанів у роки Другої світової війни у бібліотечних закладах району до Дня партизанської слави для користувачів різних вікових категорій  представлено книжкові виставки, виставки – пам’яті,  виставки – вшанування, перегляди літератури.  В запропонованій для ознайомлення науково – популярній, художній літературі   та фотоматеріалах  висвітлюється хід партизанської боротьби, розповідається про тяжкі фронтові дороги, працю в тилу, подвиги воїнів визволителів. 

 Нехай День партизанської слави передається з покоління в покоління і надалі,  зберігає в наших серцях такі поняття, як Батьківщина, честь, обов’язок і пам’ять. Запрошуємо користувачів бібліотеки    ознайомитися із  тематичним переглядом літератури  «Незламний фронт доблесті і 

План заходів з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек


 

Письменники – ювіляри Життя і творчість О. І. Купріна

 


 Олександр Іванович Купрін  знаменитий  письменник – реаліст, майстер жанрів оповідання й повісті,  класик зарубіжної літератури.  Він усе життя дотримувався принципу «простоти», і більшість прозових творів Купріна мають нескладний сюжет, вони життьєподібні й надзвичайно правдиві.

 Майбутній письменник народився   в вересні 1870 року в невеличкому містечку Наровчате в сім’ї  дворянина.   Батька свого Купрін не пам’ятав   і овдовіла мати залишилася без засобів до існування і за важкого матеріального становища була змушена віддати сина в сирітське училище. Купрін мріяв стати відважним офіцером.  Після навчання у кадетському корпусі та Олександрівському юнкерському училищі у Москві служив підпоручиком у 46 – у  дніпровському піхотному полку.  У 1894 році поручик у відставці переїхав до Києва, де почав активну літературну діяльність.  У 1899  - 1902 році  познайомиться з А. Чеховим і М. Горьким, Л. Толстим  та письменниками групи книговидавництва «Знання». У цей час публікуються його повісті,  оповідання і твори,  присвячені зображенню військового життя:  «Кет»,  повість «Кадети». В цей творчій плідний період написані оповідання «В цирке»,  «Болото».

         Життя Купріна в 1895-1900 роках було особливо різноманітне. Прагнучи, за власним висловом, «бачити все, знати все, уміти все й писати про все», Купрін багато їздить, охоче змінюючи професії, спосіб життя, оточення.  Особливу популярність принесла Купріну повість «Молох». Назва повісті символічна: головний «герой» твору – завод, що поглинає «двадцять років людського життя в добу», – уподібнюється ідолу Молоху.  

У травні 1905 у шостій книзі збірника «Знання» з'явилася його повість «Поєдинок» із присвятою Горькому. Того ж року Купрін став очевидцем розстрілу матросів на крейсері «Очаків», допомагав переховувати кількох матросів, які врятувалися із крейсера, написав нарис «Події в Севастополі». У роки першої російської революції Купрін переживає почуття розгубленості перед життям,   їде в еміграцію,   де створює повість «Колесо часу», книгу «Купол святого Ісакія Далматського».

          О. І. Купрін – автор таких знаменитих творів як: «Поєдинок, «Олеся», «Гранатовий браслет», «Яма»,  «Суламіф», які увійшли в золотий фонд світової літератури.

         Проживши близько 20 років у Франції, Купрін так і не зміг адаптуватися за кордоном.  Почуттям ностальгії, смутком за минулим, молодістю і здоров’ям, силою і надією пройнятий єдиний і значний твір, створений Купріним за кордоном – роман «Юнкера».

З нагоди 150 річчя від дня народження   Олександра Івановича Купріна  в центральній районній бібліотеці оформлено книжкову виставку «Життя і творчість О. І. Купріна».  До уваги користувачів запропоновано видання художніх творів письменника та біографічна література.