Powered By Blogger

четверг, 16 марта 2017 г.

Струни Кобзаревого серця


В історії кожного народу, серед її великих творців, є поети імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом для українського народу є Тарас Шевченко.
Щовесни на початку березня в нашій державі вшановують пам'ять Великого Кобзаря. 9 березня 2017 року виповнилося 203 роки з дня народження видатного поета і художника. 16 березня в Куп’янській центральній районній бібліотеці  проведено районний захід «Струни Кобзаревого серця».
На свято завітали почесні гості: Польоха Олена Іванівна – заступник голови Куп’янської райдержадміністрації, Користіна Ірина Вікторівна – начальник відділу культури і туризму Куп’янської райдержадміністрації, Лозовська Ірина Миколаївна – методист інформаційно-методичного центру відділу освіти Куп’янської райдержадміністрації. В заході взяли участь учні загальноосвітніх шкіл району та міста.
Затамувавши подих, присутні слухали вірші Т. Шевченка у виконанні Валерії Гайворонської, Анастасії Семерак, Максима Сливи, Катерини Ціпко, Єлизавети Єфимової, Марії Коротун,  Ірини Смольник, Аліни Ткачової, Лілії Петренко. Дарували пісні про Україну та рідний край Олександра Мозгова, Єлизавета Ярема, Єлизавета Філонова, Наталія Трембак, Валерія Півоварова, Аліна Захарченко. Оксана Шевцова та Аліна Шило продемонстрували свій талант у живопису, Дар’я Сургай - в написанні власного твору про видатного поета. Всі учасники отримали  подяки та подарунки.
Відвідувачам свята була представлена виставка репродукцій художніх творів Т.Г.Шевченка та друкованих видань його літературних творів під назвою «Тарасова доля – то правда жива».
Організатори заходу щиро вдячні дітям за небайдужість, велику любов до України, гідну шану пам’яті славного сина нашого народу – Великого Кобзаря.



























Юність - як весна



 Клуб «Романтик», який нещодавно розпочав свою роботу   в центральній районній бібліотеці, вже завоював прихильників серед молодих читачів бібліотеки.

«Бути жінкою – велике мистецтво», під такою назвою проведений літературно-музичний вечір, присвячений Міжнародному жіночому дню 8 березня. Завідуюча читальною залою Разенкова Юлія Ігорівна розповіла присутнім про історію свята, та запросила взяти участь в конкурсах і вікторинах. Весело і цікаво пройшов  «Музичний конкурс». Хлопці і дівчата слухали музику, відгадували пісні та їх виконавців.  У змаганні «Заплети косу» і «Гарна господиня»  перемогла команда дівчат.   Присутні зарядилися позитивними емоціями та на згадку отримали сувеніри. 


понедельник, 13 марта 2017 г.

Тарас Шевченко – України син

 В історії кожного народу є імена, з якими пов`язана їх слава, велич і національна гордість. Саме таким для України є Тарас Григорович Шевченко.
 До 203 – ї річниці з дня народження Т. Г. Шевченка в усіх бібліотеках Куп`янської централізованої бібліотечної системи проводилися  літературні години, конкурси, вікторини, тематичні вечори, оформлялися книжкові виставки, перегляди літератури.
В центральній районній бібліотеці  розгорнуті  книжкові виставки «Тарасова доля – то правда жива» та «Наш Великий Тарас».  Запропонована для перегляду література  знайомить із життєвим  і творчим шляхом видатного поета, цікавими і маловідомими фактами із  його біографії.


          Літературна спадщина Шевченка обіймає велике зібрання поетичних творів,  де поет виступає не тільки борцем, а і ніжним із вразливою душею ліриком.  
 Тарас Шевченко як художник займає одне із найпочесніших місць в українському образотворчому мистецтві. Фотоальбоми, репродукції картин, представлені на книжкових виставках, знайомлять  із   іще однією гранню таланту поета – живописом.
  Конкурс знавців творчості Т. Г. Шевченка «Шляхами великої долі»   в 7 - 9 класах НВК №2 провели бібліотекарі центральної районної бібліотеки.   В змаганні брали участь дві команди. Вони відповідали на запитання:  «Біографія Кобзаря», «Літературна спадщина поета», «Відгадай назву твору».  Діти показали гарні знання з  біографії поета та його творчості. Переможці отримали нагороди.


  В  Петропавлівській бібліотечній філії представлена книжкова виставка  творів Великого Кобзаря «Тарас Шевченко – України син» та разом зі загальноосвітньою школою проведено літературне свято – конкурс читців поезії Т. Г. Шевченка «Вінок Шевченкові сплітаємо із віршів». Кожен учасник декламував свій улюблений вірш і вплітав  його в символічний вінок вдячності та шани нашому Пророку. Для глядачів була проведена вікторина «Кращий знавець творчості Т. Г. Шевченка». Переможці нагороджені грамотами і сфотографувалися на згадку про чудове поетичне свято.

 Літературна вікторина «Т. Г. Шевченко. Цікаві факти про життя та творчість» проведена в Кіндрашівській бібліотечній філії.   Бібліотекар розповіла про могутній талант Шевченка, який він присвятив служінню народові, про те, що і нині живе під сонцем Кобзареве слово, слово великої любові до свого народу, своєї землі.   В конкурсах «Розминка», «Переплутанка», «Ланцюжок» змагалися дві команди.  Діти дізналися багато цікавих фактів про життя і творчість поета.  

 Також в Пристінській бібліотечній філії для учнів 2 – 9 класів загальноосвітньої школи  проведений конкурс знавців творчості Т. Г. Шевченка. На заході були присутні учні, вчителі, жителі села. Під час проведення заходу демонструвалася відео- презентація про життя і творчість Т. Г. Шевченка.  Кращі виконавці віршів великого  Кобзаря нагороджені грамотами та подарунками.


четверг, 9 марта 2017 г.

Добре поруч з нею, милою бабусею моєю.



8 Березня – важливе свято для всіх жінок. І цей день хочеться провести  незабутньо: з гумором, веселощами і гарним настроєм.

Саме таке свято відбулося 7 березня 2017 року в Куп’ янському територіальному центрі соціального обслуговування  людей похилого віку, який очолює директор Загоруйко Володимир Петрович.  З вітальним словом до присутніх звернулась завідувач відділення денного перебування Шейка Ольга Якимівна. Працівник центральної районної бібліотеки Никифорова Аліна Сергіївна розповіла про історію свята та привітала піснею. Музичними номерами порадували учасники вокальної групи «Ветеран» ( акомпаніатор Б.Деменков).  Гуморески читала Кристініна Тетяна Михайлівна. Жінки брали із великим задоволенням  участь у конкурсах і вікторинах. На святі панував радісний і піднесений настрій.



А жінка в світ приходить для любові

  
 Прийшла весна, а разом із нею -  Міжнародний жіночий день 8  Березня,  який  є символом усього найкращого, що є в житті – доброти, кохання, радості. Жінка багато в чому схожа на весну: лагідністю, красою, емоційностю, насиченостю почуттів.
Саме до цього дня в центральній районні бібліотеці представлена книжкова виставка «А жінка в світ приходить для любові».  Запрошуються всі бажаючі переглянути  літературу,  в яких образ жінки представлений в різних сферах її діяльності: професійна,  берегиня, дбайлива господиня, любляча мати.   Чудові, гарно ілюстровані видання    знайомлять, як бути гарною господинею, матір`ю та чарівною сучасною жінкою.

Також на виставці представлені квіткові композиції, вишивка, в` язані вироби, прикраси із бісера,  виготовлені   своїми руками, вони таять в собі тепло і особливу чарівність.   

пятница, 3 марта 2017 г.

Нова книга у бібліотеці


Роль книги в житті сучасної людини важко переоцінити.  Завдяки книгам, ми пізнаємо світ, книга не втратила свого освітнього, пізнавального, наукового значення.  Нові книги – це завжди подія і нове знайомство.

Нещодавно  фонди  Куп`янської   централізованої бібліотечної системи поповнилися новою українською книгою  за програмами  «Щодо здійснення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек» та  «Українська книга»  з обмінного фонду Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки. Всього  отримано  1458 книг. Кожна сільська бібліотечна філія отримала   нові видання.    
 Серед них:  українська та зарубіжна література  сучасних авторів, словники, книги з історії, цікава література  для дітей і  підлітків та всієї родини.  Фентезі, історичні романи,   повісті, новели, детективи допоможуть дітям і дорослим  розширити кругозір та змістовно і приємно провести вільний час.

четверг, 2 марта 2017 г.

Видатний байкар України – Л. Глібов

               
 В цьому році виповнюється 190 років від дня народження Леоніда Івановича Глібова - байкаря, людини дивної долі. Його байки, чарівні, вражаючі, грають всіма барвами життя, відомі кожному українцю.
  Глібов здобув широке визнання в українській літературі.  Він змальовує події та характери так яскраво, що мораль випливає із самої байки.
 До цієї дати в професійному аграрному ліцеї  проведена літературна година «Видатний байкар України – Л. Глібов».  Працівники центральної районної бібліотеки розповіли студентам 1 – 2 курсів про життєвий і творчий шлях письменника, поета,  громадського діяча. Діти декламували байки письменника та взяли участь у вікторині по творчості автора.
Письменник мав великий вплив на наступні покоління українських байкарів, гумористів, сатириків, які вчилися у нього високої художньої майстерності. Усього він написав  понад сотню творів цього жанру.