Powered By Blogger

среда, 30 ноября 2016 г.

І свічка плакала в скорботі

Голодомор 1932 – 1933 років – найтрагічніша сторінка української історії.  Час дедалі більше  віддаляє нас від тих страшних подій, але пам`ять жива.
 В ці скорботні листопадові дні ми схиляємо голови перед світлою пам`яттю тих, кого забрала голодна смерть. Вшановуючи пам`ять жертв Голодомору в центральній районній бібліотеці  оформлені книжкові виставки: «Дзвони – 33 – го», «Свічка й молитва – окраєць для загублених душ»,  «Незгасима рана України».   Для  перегляду представлені матеріали про жахливі сторінки історії України,  свідчення очевидців, які пережили Голодомор. Документальні, фактографічні, публіцистичні і художні видання знайомлять із причинами і наслідками страшної трагедії українського народу.



          До цієї дати  в Професійному аграрному ліцеї  для студентів 1- го  курсу проведена година скорботи «І свічка плакала в скорботі». Працівники центральної районної бібліотеки ознайомили присутніх із маловідомими фактами трагедії українського народу, свідками тих, хто у своїй пам`яті крізь роки проніс страждання та біль. Наприкінці заходу присутні вшанували пам` ять померлих хвилиною мовчання.   До заходу була  оформлена  книжкова  виставка «Дзвони – 33 – го».


В усіх бібліотечних філіях   оформлялися книжкові виставки, перегляди літератури, проводилися уроки пам`яті, години скорботи, уроки – реквієми.
          Так, в Пристінській сільській бібліотечній філії  оформлена виставка – реквієм «Свіча пам`яті». Читачі мали змогу ознайомитися з документами, фотографіями та публікаціями про геноцид української нації, спогадами і свідченнями очевидців,  жителів сіл  Пристін та Сеньок - тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль спричинені тоталітарним режимом.

 «Над білим янголом скорботи не згасне духу смолоскип». Під такою назвою в Кіндрашівській бібліотечній філії  пройшов урок історії для учнів 7 – 9 класів.   Бібліотекар  розповіла про страшну трагедію ХХ століття та ознайомила з документальними матеріалами та свідченнями  жителів села, які пережили ті страшні роки. Діти переглянули відеофільм  «Німа правда. Свідчення. Загублені в стерні»,  запалили свічки та вшанували пам` ять загиблих хвилиною мовчання.  По  завершенні заходу прозвучала  пісня  О. Білозір «Свіча».

         В Петропавлівській бібліотечній філії оформлена книжково – ілюстративна виставка «Сторінки Історії. Голодомор на Україні». Учні загальноосвітньої школи  ознайомилися із історичними фотодокументамиподій 1932 – 1933рр. та переглянули  документальну  стрічку «Час правди 1933 – го».



Потрібно  робити все, щоб нащадки, особливо молодь, знала про ті лихоліття, берегла їх у своїй пам`яті в ім`я того,  щоб таке страшне минуле не повторилося.

понедельник, 21 ноября 2016 г.

День Гідності та Свободи

День Гідності  та  Свободи -  свято в Україні, що відзначається з нагоди двох революцій: Помаранчевої революції та Революції  Гідності.
 Євромайдан, Революція Гідності – усі ці терміни сьогодні стали  невід`ємною  складовою в історії побудови української державності.
         До цієї визначної дати центральна районна бібліотека представила виставку – спілкування «Україна: вчора, сьогодні, завжди» та перегляд періодичних видань «Україна – це територія Гідності та Свободи».  В  запропонованих  для перегляду матеріалах  висвітлюються причини і наслідки Революції Гідності, патріотизм і мужність громадян, які стали на захист демократичних цінностей та європейського вибору нашого народу. Серед видань особливу увагу привертає історична література, що висвітлює  події визвольної боротьби нашого народу за Україну, іі шлях до незалежності.
 Імена героїв  Небесної Сотні назавжди залишаться в пам`яті майбутніх поколінь, як  згадка  про те, якою ціною здобута свобода, демократія і європейський вибір нашої держави. Вони віддали своє життя заради кращого, світлого майбутнього.


пятница, 4 ноября 2016 г.

Куп`янське бюро правової допомоги

4 листопада 2016 року в читальній залі  центральної районної бібліотеки проведена консультація  для користувачів і працівників бібліотеки з надання  безоплатної вторинної правової допомоги.  Перед присутніми виступила заступник начальника відділу Куп`янського бюро правової допомоги Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги Шепілова Лариса Дмитрівна. Вона розповіла про те, що таке безоплатна вторинна правова допомога та як її отримати,  хто має право на безоплатну правову допомогу і що потрібно для звернення.  Також запропоновано ознайомитися із посібниками і буклетами по темі.  

вторник, 1 ноября 2016 г.

Навіки пам`ять збережем

 Пам`ять … Вона нетлінна і вічна, вона живе у душах людей, спогадах про ті далекі, тривожні роки війни.
 До 72 – ї річниці визволення України від нацистських загарбників  всі бібліотеки Куп`янської централізованої бібліотечної системи  провели різноманітні заходи: години пам`яті, уроки історії, історико – патріотичні подорожі, інформаційні години, хвилини мовчання. Оформлені   книжкові виставки, виставки - спогади, перегляди літератури.
           Історико – патріотичну  подорож  «Війни священної сторінки навіки в пам`яті людей»  для студентів 1 – 2 курсів професійного аграрного ліцею провели працівники центральної районної бібліотеки.  Присутні згадали  події тих страшних років, ознайомилися із спогадами героїв-фронтовиків, героїзмом і мужністю солдат, які захищали свою  Вітчизну. До заходу оформлена книжкова виставка  «Війна пройшлася по їхніх долях».
  «У війни немає забуття» під такою назвою в  Кіндрашівській бібліотечній філії проведена інформаційна година та оформлена книжкова виставка.   На прикладі історичних фактів  учні загальноосвітньої школи дізналися якою ціною завойована  Перемога над загарбником нашої Батьківщини, хвилиною мовчання вшанували пам`ять загиблих.

Також до цієї дати  в  усіх бібліотеках були оформлені книжкові виставки  та перегляди літератури: «Наш край у роки Другої світової війни», «Пам`ять вічно жива», «У війни немає забуття», «Гіркими шляхами війни»,  «Героїчний літопис рідного краю» та інші. Серед представлених для перегляду матеріалів – книги, періодичні видання, фотоматеріали, спогади очевидців тих подій, які розкривають героїчні сторінки історії  нашого народу, розповідають про випробування , які випали на їхню долю, бойові подвиги солдатів при визволенні рідного міста.



Минають десятиліття… Але в пам`яті народній  ніколи не згасне подвиг тих, хто боровся і віддав  життя за рідну землю.