Powered By Blogger

понедельник, 30 ноября 2015 г.

Чорний птах голодомору

На початку ХХ століття  Україна зазнала одну з найстрашніших трагедій – Голодомор.  Країна втратила мільйони своїх дітей.   Голодомор приніс багато горя.
 До Дня пам`яті жертв Голодомору 1932 - 1933 років в усіх  бібліотеках Куп`янської централізованої бібліотечної системи проведені різноманітні заходи: години пам`яті, години скорботи, урок – реквієм, оформлені книжкові виставки, виставки – пам`яті: «Запали свячу пам`яті», «Голодомор на Україні», «Страчені голодом», «Вогонь скорботи в серцях», «Голод – це найстрашніше».
           Так, працівники центральної районної бібліотеки для учнів професійного аграрного ліцея  провели  годину скорботи «Душі загиблих стукають в наші серця».   Ознайомили із  причинами і наслідками жахливої трагедії, спогадами і свідченнями очевидців, хто у своїй пам`яті через все життя проніс ці страждання і біль.
          Також до цієї  сумної дати в  районній бібліотеці представлені книжкові виставки «Свіча пам`яті», «Годину трагічну вшануємо разом», «Чорний птах Голодомору».  Документальні, фактографічні та публіцистичні видання про геноцид українського народу та художня література по темі розкривають весь трагізм страшної трагедії  для нашого країни.
Згадали тяжку долю українського народу, на яку випали страшні випробування голодом і учні 5 – 7 класів Петропавлівської загальноосвітньої школи. Для них завідуюча сільською бібліотечною філією провела годину пам`яті «І свічка палала в скорботі».
          Вшановуючі пам`ять жертв Голодоморів, в Грушівській бібліотечній філії проведено вечір пам`яті «Стежини скорботи: голодомор на Україні».   Присутні ознайомилися із документами і матеріалами, які дали змогу усвідомити, наскільки були страшні події того часу.
  Години пам`яті «Скорботна пам`ять поколінь» та «Чорний птах Голодомору» провели для своїх читачів  Новоосинівська і Кругляківська бібліотечні філії.   Відвідувачі ознайомилися із трагічними сторінками тих страшних подій української історії. В ході заходів були презентовані книжкові виставки «Схилимо голови в скорботі» та «Чорні крила Голодомору»
 Ми повинні знати історію свого народу. Голодомор стосується кожного із нас і пам`ять про нього має бути вічною.

среда, 25 ноября 2015 г.

Вони воювали за Батьківщину

25 листопада 2015 року в читальній залі Куп`янської районної бібліотеки відбулася презентація виставки однієї книги Сергія Лойко «Аеропорт».
Сергій Лойко - чудовий журналіст, чесний і самозречений, який зібрав матеріал про війну, якої не мало бути, про героїв, які не хотіли помирати.
«Аеропорт» - це не хроніка,  не розслідування, це не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. Він про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, відвагу, біль і смерть. Іншими словами про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.

четверг, 19 ноября 2015 г.

Працевлаштування та розвиток трудових ресурсів в бібліотеках

19 листопада  в читальній залі центральної районної бібліотеки  проводився тренінг «Працевлаштування та розвиток трудових ресурсів в бібліотеках», який виконується в рамках Української Ініціативи з Підвищення Впевненості та адмініструється IREX / Україна в рамках програми «Бібліоміст».     

 На тренінг були запрошені безробітні  та  внутрішньо переміщені особи.   Обговорювалися  питання по ефективному пошуку роботи, працевлаштуванню  і відкриття власної справи.
Головний методист Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки Наталія Грачова надала присутнім консультації та практичні поради, як грамотно скласти резюме, заповнити анкету при працевлаштуванні та ознайомила із найбільш популярними сайтами з пошуку роботи.  Всі присутні  заповнили анкети і отримали   роздатковий матеріал, який допоможе під час самостійного пошуку роботи.
 В тренінгу прийняла участь  Водолазька Лілія Олегівна – начальник відділу активної підтримки безробітних Куп`янського міськрайцентру зайнятості.

среда, 18 ноября 2015 г.

А мій милий вареників хоче...

 В читальній залі центральної районної бібліотеки проведена година спілкування «А мій милий вареників хоче». Вареники –  одна із найпопулярніших страв української кухні. Про історію, традиції, цікаві факти та старовинні рецепти розповіла присутнім керівник клубу за інтересами "Сударушка" Юлія Разенкова. 
Свято вареників завершилося частуванням улюбленими варениками, які власноруч приготували учасники клубу.

Квітни, мова наша рідна

13 листопада в Петропавлівській ЗОШ I-III cт. пройшов літературний конкурс читців "О мово рідна! Золота колиска!", присвячений Дню української писемності та мови. В конкурсі приймали участь учні 1-11 класів. 
    Діти ознайомилися з історією розвитку української мови, показали барвистість і красу рідного українського слова.
Ведучі свята Молодан Катерина та Чебанний Артем ознайомили присутніх з учасниками конкурсу.
        Вчитель української мови та літератури Реуцька Олена Іванівна розповіла учням, що найцінніший та найбільший скарб, що дав Господь людині -  Слово. Воно набирало сили на пергаментах Нестора - Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуй - Левицьким, Панасом Мирним та іншими видатними українцями.
Учні читали вірші Т.Шевченка, О.Олеся, Д.Павличка, В.Симоненка, Ю.Рибчинського та інших поетів. Журі в складі: голови директора школи Жадановського С.М., заступника директора  Жовтоног Н.В. та завідуючої Петропавлівскою сільською бібліотекою Ляшенко Г.В. підвело підсумки конкурсу. Кращі учні посіли призові місця і нагороджені грамотами. Хочется відмітити таких учасників: Діміденко Данило (3 кл.), Пономарьова Анастасія (7 кл.), Єрьоміна Єлизавета (11 кл.), Білогурова Єлизавета (10 кл.), Білоконь Павло(6кл.).
      Мова є душею нації, її генетичним кодом, у  її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш український народ.

вторник, 10 ноября 2015 г.

День української писемності та мови

   У день Преподобного Нестора Літописця ми відзначаємо День української писемності  та мови. Першим до нас приходить слово. З колисковою материнською піснею, доброю казкою. Мелодійна, ніжна, солов`їна – не вистачить слів, щоб описати нашу рідну українську мову.
      Мову люблять, цінують, і гордяться тим, що є українцями.
     Традиційно в цей день бібліотекарі центральної районної бібліотеки  підготували цікаві заходи.
     Літературна година «Живи вкраїнське слово, процвітай!»  проведена  для  студентів 1 – го курсу професійного аграрного ліцею.  Бібліотекарі  ознайомили присутніх із історією життя  Нестора Літописця, розповіли багато  фактів    про  визначних діячів української словесності, згадали скорботні дати на тернистому шляху  розвитку мови. Під час заходу вся краса і багатогранність української мови  прозвучали в віршах М. Рильського В. Сосюри,  Л. Українки.
       Завідуюча читальною залою Юлія Разенкова зачитала притчу про рідну мову.


         Привабливо  і змістовно для учнів 5 класу ЗОШ №1   пройшов  мовний круїз «Душа народу бринить у мові».
       Діти мандрували «країною прислівників». В конкурсі «одним словом»  грали   в мовні і літературні  ігри, а  відповідаючи на запитання завдання «криниці мудрості» школярі із задоволенням згадали вірші, вислови, приказки про рідну мову відомих українських класиків, дізналися багато цікавих фактів з історії становлення української мови.  На згадку про захід  юні мовознавці  отримали маленькі сувеніри.
          Також до  цієї дати  в центральній районній бібліотеці   оформлені книжкові виставки "Бринить, співає наша мова" та "Живи, вкраїнське слово, процвітай!". До уваги користувачів представлені історичні, документальні та художні твори про розвиток та сучасний стан української мови.