Powered By Blogger

пятница, 27 марта 2015 г.

Доступний інтернет

          27 березня в Купянської центральної районної бібліотеки для користувачів був проведений Інтернет-урок «Доступний інтернет», який для читачів читальної зали підготувала Разенкова Ю.І.
         Хто володіє інформацією, той володіє світом. Ця істина відома людині з давніх часів. На заході діти дізналися про можливості користування Інтернетом, його переживання та корисність.
         В читальній залі оформлена книжкова виставка «Канікули з Інтернетом», діти переглянули мультфільм «Безпечний Інтернет».



среда, 25 марта 2015 г.

Ювілейний п’єдестал

В рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання 24 березня для учнів 5 класу завідуюча відділом обслуговування дітей та юнацтва Куп’янської центральної районної бібліотеки підготувала і провела літературну подорож, присвячену дитячим письменникам-ювілярам 2015 року.

Одним із  значних майстрів авторської казки в Україні нині є Юрій Феодосійович Ярмиш, якому 25 травня ми відзначаємо 80 років від дня народження. Імя цього чудового письменника входить в когорту таких визначних казкарів, як Н. Забіна, О. Іваненко, В. Нестайко та інші.
         Бібліотекар ознайомила дітей з його казками «Дванадцятиголовий Дракончик», «Сповідь чаклуна», «Казка стукає у двері». В казках Ярмиша є і солоне, і гірке, і прикре, і трагічне. Проте його твори ніколи не бувають злими, як не буває злою мудрість.
         Добре знають юні читачі твори письменника Ігора Прокоповича Січовика, 70-річча з дня народження якого відзначається в цьому році. Він упорядкував навчальні збірники для дітей, такі як «Кобзарик», «Виручалочка», «Дивограй», «Дитячі ігри та розваги», «З нами весело усім» та інші.
         В книжковій повісті «Неймовірні пригоди барона Мюнхаузена в Україні» автор бачить Україну очима іноземного героя, він прагне привернути увагу не тільки іноземців, а й самих українців до величної історії України.
         24 квітня Україна буде відзначати 95-річницю від дня народження Дмитра Григоровича Білоуса. Він добре знайомий з Олесем Гончаром та Григорієм Тютюнником.
Уже в зрілому творчому і життєвому віці письменник починає писати для дітей і досягає неабияких успіхів. Його книжечки «Пташиний голос», «Упертий Гриць», «Лікарня в зоопарку», «Турботливі друзі» і багато інших залюбки читала і читає українська дітвора. Бо в них є конкретні життєві ситуації – цікаві, повчальні, кумедні.
         На заході діти з захопленням слухала загадки від Дмитра Білоуса та відповідали на них.
   

понедельник, 23 марта 2015 г.

Тарас Шевченко: погляд крізь віки.

                                                 В дні перемог і в дні поразок,
                                                 В щасливі дні і в дні сумні
                                                 Іду з дитинства до Тараса
                                                 Несу думки свої земні.

         І знову – березень… І знову линуть до нас думки геніального українського поета Т.Г.Шевченка. Традиційно у цей весняний час український народ звертається до постаті Великого Кобзаря, яка у своїй величі була, є і залишається ні з чим незрівняною, невичерпною для людського подиву й осягнення.
         «Кобзарю! Знов до тебе я приходжу, бо ти для мене совість і закон»… - так сказала в одному зі своїх віршів видатна українська поетеса Ліна Костенко.
         Поетичне слово Кобзаря любить і ненавидить, плаче і сміється, радіє і сумує. Назвавши свою першу збірку «Кобзарем», Шевченко підкреслив цим народність, волелюбність своєї поезії.
         У цьому році виповнюється 201-а річниця з дня народження славетного сина України Тараса Григоровича Шевченка. Народ пам’ятає про свого Кобзаря, вшановує його пам’ять.

         І як завжди, вже багато років підряд, в ці Шевченківські дні в приміщенні Куп’янської центральної районної бібліотеки зібралися учні 1-11 класів загальноосвітніх шкіл району, щоб взяти участь в літературно-мистецькому святі «Тарас Шевченко: погляд крізь віки». В заході прийняли участь 30 талановитих дітей з усіх куточків мальовничої Купянщини.

Захід організовано відділом культури і туризму райдержадміністрації та центральною районною бібліотекою. Велику роботу з підготовки учасників провели бібліотечні працівники сільських бібліотек та вчителі шкіл району.
         Свято проходило у форматі фестивалю. Свій талант діти показували   в різних   номінаціях. «Виконавець» - номінація, яка передбачала виконання віршів з поезії Т.Шевченка, присвячених Шевченку, або про Україну.
В номінації «Пісня» - лунали пісні на слова Кобзаря, українських авторів про Шевченка, про Україну.
В номінації «Малюнок» діти представляли роботи на тему поезії Кобзаря, України, розповідали про ідею написання малюнка.
Номінація «Декоративно-прикладне мистецтво» передбачала виконання робіт української тематики. Були дуже цікаві роботи – портрети Шевченка, виконані в стилі «Квілінг».
Запам’яталися виступи Водолазської Поліни (Подолянська ЗОШ); Куценко Уляни (Лісностінківсько ЗОШ); Дубрової Оксани (Гусинська ЗОШ); Мовчан Альони (Просянська ЗОШ); Жирко Яни (Новоосинівська ЗОШ); Бондарь Віри (Піщанська ЗОШ); Пономарьової Насті і Ляшенко Варвари з Петропавлівської ЗОШ та інші.
         Свій талант показали і діти з зони АТО – Шинкарьова Софія і Колкунов Дмитро (Пристінська ЗОШ).
         При нагородженні голова оргкомітету, начальник відділу культури і туризму Куп’янської райдержадміністрації Користіна І.В. подякувала всіх учасників свята за серйозну підготовку і гарне виконання, та відмітила, що всі учасники заходу дуже талановиті,  що Куп’янщина може пишатися своєю обдарованою молоддю.
         Всі учасники заходу були нагородженні дипломами і подарунками. На святі панувала дружелюбна атмосфера, діти підтримували один одного оплисками та схвальними вигуками.
Т.Г.Шевченко – це слава і гордість українського народу. І нам ще йти і йти до нього. Ми на вічному шляху до Шевченка.

четверг, 19 марта 2015 г.

Незламний співець епохи.

          В ці березневі дні Україна відзначає 120 річницю від дня народження одного із славетних українських поетів – Максима Тадейовича Рильського. Поет міг сказати про себе: все моє життя у моїх творах.  В поезії Максима Рильського відчувається гаряче і чуйне серце, пристрасне бажання служити своїм благовісним словом високим народним ідеалам. Його естетичним кредо стали наступні строки:
         Будь щедрим, як сонце, як море, як вітер, як синь,
         В любові безмежній, у гніві не відай пощади,
         Чуй подих майбутніх, ясних, молодих поколінь,
         Єдиного бійся на світі: відстати від громади.

         Про творчу біографію Максима Рильського, яка нерозривно зв’язана з життям і боротьбою українського народу, розповіла учням аграрного ліцею завідуюча читальною залою Куп’янської районної бібліотеки Разенкова Юлія Ігорівна. Спільно з бібліотекарем ліцею Герасимовою Людмилою Михайлівною була підготовлена поетична година «Парадокси долі й поезії».

             Учасники заходу узнали багато нового і цікавого про біографію і творчий шлях поета, його ставлення до життя. Сучасність стала головною темою його творчості. У виконанні учнів звучали вірші Максима Рильського з різних періодів його творчості. 
На заході була оформлена книжкова виставка «Ішов з народом через гори й доли».
 В наше нелегке сьогодення актуальною стає поезія Рильського, яка розкриває почуття гідності, вірності та любові до своєї Батьківщини, кличе зміцнювати патріотичний дух українського народу. 
 

Блакитні очі планети

Під такою назвою пройшов урок екології в Куп’янській центральній районній бібліотеці.
         22 березня  відзначається Міжнародний день води. І цей день відмічається не тому, що на Землі багато води, а тому, що вона все частіше потребує захисту. Немає на світі нічого більше дорогоцінного, ніж чудова, звичайна вода.

         «Вода! Вода!  У тебе немає ні смаку, ні запаху, ні кольору; тебе неможливо описати; тобою насолоджуються, не відчувая, що ти таке! Неможливо сказати, що ти необхідна для життя: ти і є життя! Ти наповнюєш нас  радістю, як неможливо пояснити наші почуття,,, ти саме велике багатство на світі», - писав про воду Антуан де Сент-Єкзюпері.
           Про те, яке дійсно багатство вода, узнали учні 7 класу ЗОШ №4, із розповіді завідуючої відділом обслуговування дітей та юнацтва центральної районної бібліотеки Авксент’євої Н.В.: про значення водних ресурсів для життя всього живого на планеті, про охорону і збереження ресурсів прісної води. Учням було запропоновано переглянути  фільм із мережі Інтернет на дану тему та вікторина «Що ти знаєш  про воду?»