Powered By Blogger

среда, 29 января 2014 г.

Пам’яті героїв Крут

29 січня 2014 року  до Дня пам`яті героїв Крут в професійному аграрному ліцеї  для студентів 1 – 2 курсів працівниками центральної районної бібліотеки був проведений урок пам`яті «Вони загинули за Україну».
Берестечко, Лисоня, Крути… Все це трагічні сторінки нашої історії. Бій під Крутами займає серед них особливе місце. Ця подія відбулася 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути. Там один на один з жорстоким ворогом зійшлися юнаки, котрі ніколи не тримали в руках зброю – студенти Київського університету та учні гімназії імені Кирило-Мефодійовського братства проти більшовицької армії під командуванням М.Муравйова. Їх було 300. І вони склали голову за свободу України.
Під час заходу завідуюча відділом обслуговування дітей та юнацтва центральної районної бібліотеки Авксентьєва Н. В. та завідуюча читальною залою Разенкова Ю. І. розповіли присутнім про  подвиг найкращих синів України, які захищали свою державу, про бій,  який відбувся під залізничною станцією Крути, а також  ознайомили із книгою Я. Гаврилюка «Крути. Січень 1918», до якої увійшли невідомі і маловідомі документи, архівні матеріали, свідчення, спогади учасників боїв під Крутами.
В усіх бібліотечних філіалах Куп’янської ЦБС до цієї дати були проведені різноманітні заходи: уроки пам’яті, уроки історії, бесіди та інш. В Гусинському бібліотечному філіалі була проведена історична мандрівка «Крути – честь і трагедія України», в Кіндрашівському бібліотечному філіалі пройшла бесіда та Інтернет-презентація «Подвиг українських юнаків під Крутами – символ національної честі», в Кругляківському бібліотечному філіалі – година історії «Молода кров героїв Крут», в Сеньківському бібліотечному філіалі – подорож в історію «Понад Крутами вічність у сурми сурмить».
96 років відділяє нас від тієї трагічної дати. Але народ України завжди буде памятати своїх героїв, які віддали своє життя за волю та незалежність України.
           


Ювілей Новоосинівської бібліотеки

Днями в Новоосинівському будинку культури відбулися урочистості з нагоди проведення щорічного конкурсу «Громадська пошана», який в цьому році громада Курилівської сільської ради проводить вже четвертий рік.
В номінації «Культура і духовність» почесну статуетку «Ніка» одержала Новоосинівська сільська бібліотека. Представляла бібліотеку, розповідала про цікаву історію створення цієї бібліотеки, роботу бібліотеки в теперішній час, про її працівників, директор Куп’янської централізованої бібліотечної системи Подкопаєва І.М.
В травні 2013 року бібліотеці виповнилося 110 років. Наприкінці 2013 року в приміщенні зроблено поточний ремонт, придбані нові меблі, штори, світильники. В бібліотеці нове, сучасне оформлення. Тут дуже затишно, тепло, світло. Для читачів створені всі умови для користування літературою, періодикою, Інтернетом. В 2010 році бібліотека, як переможець конкурсу програми «Бібліоміст», одержала два комп’ютери, принтер, сканер. В бібліотеці працюють два клуби за інтересами: для дорослих і дітей.
В бібліотеці працюють активні, небайдужі люди, які люблять свою професію, своїх читачів. Це завідуюча бібліотечним філіалом Чекаліна Надія Василівна та бібліотекар Серпокрил Олена Євстратіївна.
Бібліотечні працівники пишуть літопис свого села, проводять багато масових заходів  до ювілейних дат, державних свят, співпрацюють зі школою, будинком культури, сільською радою.
У бібліотеки багато шанувальників, от і на свято прийшли поздоровити з ювілеєм дітлахи з дитсадка, учні, вчителі, читачі, а також колеги – сільські бібліотекарі. Було багато квітів, подарунків, але найбільш важливий подарунок – ремонт приміщення і придбання меблів від спонсорів: СТОВ «Надія» - генеральний директор Садовський С.М., експлуатаційно-будівельне управління Куп’янської Південної залізниці – начальник Мевлютов Р.К., ФОП Сажко П.Д., Курилівська сільська рада – голова Серпокрил В.В. 300 екземплярів нових книжок подарував читачам бібліотеки  генеральний директор СТОВ «Мрія» Головко А.М. На сцену винесли великий торт-книгу з ювілейними цифрами та свічками. Для ювілярів лунала пісня, яку виконали аматори Будинку культури.